Jančík: V nejbližší době se pokusím o comeback

20.4.2010 4:24 dop.

Starosta Prahy 5 Milan Jančík neustál pondělní jednání regionálního sněmu pražské ODS. Přesto se ale nevzdává a chce obhájit alespoň post starosty v podzimích komunálních volbách.

Jančík: V nejbližší době se pokusím o comeback

Jančík po pondělním odvolání z funkce místopředsedy pražské ODS rozhodně nehodil ručník do ringu. Své odvolání nechápe, ale rozhodnutí sněmu delegátů respektuje.

„Sněm odvolal trojici nejpracovitějších lidí v čele pražské ODS," zhodnotil pondělní hlasování o své osobě i o dalších dvou spolustranících Jančík. Sám je prý rád, že mu někteří konečně sdělili, že jej ve vedení regionu nechtějí, za což jim poděkoval. „Dnešní rozhodnutí je pro mě motivací, že bych kandidovat mohl," poznamenal ke své možné kandidatuře v komunálních volbách. O comeback se prý pokusí i v rámci mocenské struktury pražské ODS. (čtěte VÍCE)

Rozhodnutí sněmu je pro něho naprosto legitimní. „Tento orgán má právo, stejně jako klub zahrádkářů, řešit své vedení. Nicméně si myslím, že tento krok v této době není moudrým řešením. Změna ve vedení by byla mnohem legitimnější před volbami nebo po volbách," uvedl Jančík.

Podle Vodrážky uškodila starostovi především média

V pondělních Událostech v ČT se sešli 1. místopředseda občanských demokratů David Vodrážka a čerstvě odvolaný Milan Jančík.

Vodrážka upozornil na některé mediální kauzy, které přirovnal k masáži, jež ublížila jak Milanu Jančíkovi, tak celé straně. "Byla to zkrátka mediální masáž a my jako strana jsme z toho museli vyvodit závěry," uvedl.

Jančíkův pohled byl zcela odlišný, když zopakoval svůj názor: "Já plně respektuji toto rozhodnutí, ale nemyslím si, že bych byl jakoukoli přítěží pro ODS. Budu se tedy nyní věnovat především práci na Praze 5." Právě tato městská část podle Jančíkových slov zažila pod jeho vedením velký rozkvět.

"Osobně je mi odvolání Milana Jančíka líto, ale já jsem mu to řekl do očí a řekl jsem to i dnes večer, že před těmito věcmi nelze zavírat oči. Jeho mediální obraz zkrátka není dobrý."

V rámci večerního sněmu ODS jako první odstoupila místopředsedkyně Andrea Vlásenková. Po veřejném hlasování byli z postů ve vedení pražských občanských demokratů odvolání i Tomáš Chalupa, starosta Prahy 6 a poslanec Jiří Janeček.

V následné diskusi v ČT vystoupil také šéfredaktor Respektu Erik Tabery. "Nevím, jestli je to pozdě, ale i z předešlých vyjádření hostů není příliš jasné, co tímto krokem chtěla strana říct," uvedl.

Čtěte více:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Mašek, sap

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …