Janečkův fond znovu podává žaloby. Tentokrát kvůli systému vyplácení dávek

28.03.2013 17:05

Protikorupční fond podnikatele Karla Janečka podal trestní oznámení na předsedu a místopředsedkyni Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Petr Rafaj a Eva Kubišová prý svou nečinností umožnili devítiměsíční plnění nezákonné zakázky na systém pro vyplácení dávek. Fond to dnes uvedl na svém webu.

Janečkův fond znovu podává žaloby. Tentokrát kvůli systému vyplácení dávek
Foto: Archiv
Popisek: Finančník a bojovník proti korupci Karel Janeček
reklama

"Svou nečinností v úloze oprávněné úřední osoby způsobili, že správní řízení, v němž je ÚOHS povinen vydat rozhodnutí ve lhůtě 60 dní, trvalo 328 dní. Zákonem stanovená délka správního řízení tak byla překročena o téměř devět měsíců," napsali zástupci fondu. Podle nich nečinnost antimonopolního úřadu umožnila, aby plnění nezákonně zadané veřejné zakázky probíhalo a bylo hrazeno z veřejných rozpočtů déle, než by tomu bylo za situace, kdy by Rafaj s Kubišovou řádně plnili své povinnosti.

"S ohledem na to, že každý měsíc je bez řádného výběrového řízení za plnění zakázky vypláceno zhruba 60 milionů korun, činí škoda z nečinnosti za dobu překročení délky správního řízení zhruba 540 milionů korun," tvrdí fond.

Při výběru dodavatele systému pro vyplácení dávek nezorganizovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí tendr, ale od loňska se připojilo k rámcové smlouvě s firmou Fujitsu Technology Solutions, kterou jako centrální zadavatel uzavřelo Ministerstvo vnitra. ÚOHS zakázku pro Fujitsu koncem února zrušil. Oběma ministerstvům uložil půlmilionové pokuty a zakázal jim programy pro vyplácení dávek používat, a to pět měsíců poté, co jeho rozhodnutí začne být pravomocné. Ministerstva proti rozhodnutí podala rozklad.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…