Janek Ledecký k imigrantům: Politici zešíleli. Hlavně Merkelová

26. 5. 2016 7:39

Do tábora těch, kteří s obavami hledí na příchozí migranty, se řadí i zpěvák Janek Ledecký. „Mám pocit, že politici museli zešílet, protože to nikdo není ochoten ani pojmenovat,“ uvedl Ledecký v rozhovoru pro čtvrteční přílohu MF Dnes a ukázal prstem na německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Janek Ledecký k imigrantům: Politici zešíleli. Hlavně Merkelová
Foto: youtube.com
Popisek: Janek Ledecký

„To, co se děje, přece ovlivňuje naši budoucnost. Naše generace to asi ještě nějak doklepe v Evropě, jakou ji známe. Ale naše děti už zažijí něco jiného,“ tuší Ledecký, jenž považuje nebezpečí terorismu za podstatné téma, které úzce souvisí se současnou migrační krizí.

„Pokud někdo tvrdí, že poslední teroristické útoky nemají nic společného s migrační vlnou, protože je spáchali lidé, kteří se narodili v Belgii či ve Francii a pocházejí už z druhé generace usazených migrantů, tak říkám: No to mě tedy neuklidňuje. Protože je evidentní, že za dvacet let bude v Evropě té nové generace ne stokrát, ale tisíckrát víc,“ myslí si zpěvák.

Ledecký nesouhlasí ani s argumenty o přínosech migrace pro ekonomiku. Nedávno prý v rádiu slyšel, že česká ekonomika je schopna přijmout osmdesát tisíc běženců ročně. Jenže podle Ledeckého je toto právě strašný omyl německé kancléřky Angely Merkelové, která prý problém migrace zúžila jen na ekonomickou otázku.

Zpěvák však tvrdí, že současná vlna uprchlíků nemá nic společného s vlnou gastarbeitrů, pracovních sil zejména z Turecka, která v šedesátých letech byla pro německou ekonomiku přínosem. „Tehdy ti lidé opravdu přijeli pracovat a vydělávat. Myslím, že tohle se netýká devadesáti procent těch, kteří přicházejí teď. A je jich tisíckrát víc než tenkrát,“ upozorňuje.

„Mám pocit, že politici museli zešílet, protože to nikdo není ochoten ani pojmenovat,“ nelíbí se Ledeckému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…