Janoušek nebyl duševně v pořádku, může říct znalec a bude "vymalováno"

10.08.2012 9:06

Známý lobbista Roman Janoušek, který v březnu pod vlivem alkoholu způsobil nehodu, při níž byla na přechodu vážně zraněna žena, může dostat nižší trest nebo dokonce vyváznout zcela bez potrestání. Stačí k tomu to, aby soudní znalec vyhodnotil, že Janoušek jednal v době nehody nepříčetně.

Janoušek nebyl duševně v pořádku, může říct znalec a bude "vymalováno"
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti
reklama

O přezkoumání Janouškovy příčetnosti rozhodla dozorující státní zástupkyně Jitka Rybenská ve spolupráci s královéhradeckými žalobci.

Janouškův duševní stav bude podle Lidových novin zkoumat soudní znalec v oboru psychiatrie. "Rozhodnutí mi přišlo od policistů na stůl zhruba před třemi týdny," řekl deníku Janouškův advokát Vít Široký.

Janouškovi to může dost pomoci

"Pokud se prokáže, že člověk jednal v nepříčetnosti, tak se trestný čin překvalifikuje a jemu to může dost pomoci," řekl odborník na dopravní právo Tomáš Beran.

Experti, které deník oslovil, se pozastavují nad tím, že by státní zástupkyně nařídila přezkoumat duševní stav Janouška ze své vůle. "Je to divné. Většinou je to hra obžaloby, aby docílila snížení trestní sazby," vysvětlil Beran.

Janouškův advokát prý ale o posudek neusiloval. "Sám jsem tím byl překvapený," tvrdí Široký.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …