Jarda Jágr zápasí o duši! píše učený muž

08.05.2019 8:24

Hudebník, teoretik chaosu a nezávislý publicista Mirek Vodrážka napsal pár slov k cestě Jaromíra Jágra do Číny. Varoval, že Jágr v podstatě zápasí o svou duši, byť si to možná nechce připustit.

Jarda Jágr zápasí o duši! píše učený muž
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr
reklama

Jaromír Jágr vyrazil s prezidentem Milošem Zemanem do Číny. Když se slavného sportovce ptali, proč se vydal právě s Milošem Zemanem do komunistické Číny, když na hokejovém dresu nosíval slavnou 68 odkazujícímu k sovětskému úderu na Československo v roce 1968, odpovídal, že byl vychován, aby ctil autority.

Hudebník, teoretik chaosu a nezávislý publicista Mirek Vodrážka na blogu Aktuálně.cz připomněl, že bývaly doby, kdy se od sportovců chtělo víc než jen rychlé bruslení, rychlé běhání nebo na pohled úchvatné zápasení v ringu. V dobách antického Řecka se od sportovců vyžadovalo, aby vedle krásy těla – rychlých nohou a velkých svalů – rozvíjeli i krásu ducha.

V naší době se naopak často říká, že sportovec je sportovec, ve svém oboru může být velkým profesionálem a přehled ve společenských a politických otázkách od něj nevyžadujeme.

Jenže to není tak úplně pravda. Když se Jágr vrátil z Číny, nejeden fanoušek si položil otázku, jak mohl Jágr hokej propagovat právě v komunistické Číně, v zemi, kde vládnoucí strana panuje tvrdou rukou a pečlivě sleduje, co dělají tamní občané.

„Jenže Jágrova ‚božská‘ bytost se rozčiluje a tvrdí, že ‚se fotí se všemi lidmi‘. A tak v nějakém Photoshopu pravděpodobně už vzniká jeho selfie s Hitlerem, Stalinem nebo Pol Potem. V jeho sice ‚božském‘, ale zároveň nerovném zápase o duši, mu naštěstí narychlo přichází na pomoc prezident Miloš Zeman, aby mu udělil státní vyznamenání,“ poznamenal myslitel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Stal se obětí systému. Netuší, že sport je skrytou stránkou politického symbolična, které netvoří jen pomyslné slepence důležitých okamžiků vedoucích k vítězství nebo čas boje, hry a péče o tělo, ale je také i zápasem o duši ve smyslu mravní, občanské a jiné ctnosti,“ doplnil ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…