Jarolím knězi platit nemusí. Soud mu dal za pravdu

23.04.2012 16:09

Bývalý místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím se nemusí omlouvat pravoslavnému knězi Evženu Freimanovi, ani mu platit odškodné 120 tisíc korun. To od něj kněz požadoval za obvinění, že zneužívá městem svěřený majetek k soukromým účelům.

Jarolím knězi platit nemusí. Soud mu dal za pravdu
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Tomáš Jarolím

Podle serveru prvnizpravy.cz Jarolím, který se rovněž hlásí k pravoslavné víře, Freimana obvinil ze zneužití majetku města Teplice. Kněz měl v roce 2002 se zištným záměrem založit Cyrilometodějský nadační fond (navíc prý při jeho zapisování obelhal soud).a následně tam měl nechat vložit mramorový tabernákl, což je chrámová schránka na ukládání hostií, v ceně 720 tisíc korun.

„Na to neměl právo, schránka patří městu,“ upozornil Jarolím, který má nyní radost, že mu soud dal za pravdu. V boji proti knězi Freimanovi však ustat nehodlá. „Už dříve jsem podal trestní oznámení, ale policie ho odložila. Pokud jí rozsudek nepřikáže, aby se jím znovu zabývala, podám proti odložení stížnost,“ slibuje bývalý místopředseda VV.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…