Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

16.01.2019 20:55 | Zprávy

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve své televizi oznámil, že zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Označil tento krok za zásadní životní rozhodnutí, které ovlivní i jeho vystupování v TV Barrandov. Soukup, který sám moderuje více než deset pořadů, chce mít více času na politické aktivity. Na obrazovkách se tak možná bude objevovat méně než dosud.

Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: První novoroční díl Týdne s Jaromírem Soukupem

„Již rok ve svých pořadech mluvím s nejvyššími politiky této země,“ začal. Přitom se mu, jak se pochlubil, podařilo politikům podsunout řadu důležitých témat. Jako první prý například upozornil na problém oligarchů v české politice. „Byl jsem první, kdo premiéru Babišovi řekl, že by velké zahraniční firmy neměly vyvádět peníze do ciziny a dělat si z českého daňového práva dobrý den,“ pokračoval.

Jeho názory prý padaly na úrodnou půdu. Řadě lidí byl prý tak protivný, že dokonce dostal poštou prázdnou nábojnici.

Jenže mu to nestačí. Ve svém pořadu si povšiml, že politici pořád říkají „mělo by se“. „A mě už to jejich ‚mělo by se‘ přestalo bavit,“ dodal. „Proto jsem se rozhodl, že sám vstoupím do politiky,“ ohlásil. Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa.

„Každý rok uvedu seznam věcí, které je potřeba změnit,“ plánoval. Zmínil například „trestní odpovědnost politiků za to, že nám zdražují život“. Rovněž by měli být zodpovědní za to, že na kamarády a jejich firmy přenášejí to, co by měli dělat sami. „Prostě buďme vlastenci a braňme české národní zájmy,“ uzavřel Soukup ohlášení své kandidatury.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …