Jaroslav Hutka se až v Indii dozvěděl, co o něm řekl Srp. Přes PL mu vrací těžký úder

30.01.2017 16:30

Dlouholetý šéf Jazzové sekce Karel Srp si pro časopis Týden pustil pusu na špacír a už je z toho mela. Nejen že se totiž opětovně zakousl do premiéra Bohuslava Sobotky, ale navíc po svém posoudil i „autoritu" písničkářů Jaroslava Hutky a Vlastimila Třešňáka. „Pan Srp pustě lže! Asi je vynervovaný ze Zemana...," reaguje na to nyní z Indie Hutka.

Jaroslav Hutka se až v Indii dozvěděl, co o něm řekl Srp. Přes PL mu vrací těžký úder
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Hutka

V rozhovoru pro Týden se Karel Srp kromě názoru na Chartu 77 pustil také do rozebírání faktů, proč premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl kontrasignovat návrh prezidenta Miloše Zemana, jenž chtěl, aby se Srp stal členem etické komise hodnotící účastníky protikomunistického odboje.

„Soud rozhodl, že jsem byl evidován neoprávněně," zmínil v Týdnu Srp k tomu, že údajně spolupracoval s StB. Rozhodnutí soudu se má podle něho respektovat, ať dopadne, jak dopadne. „Soud nešel ovlivnit, materiál dodalo ministerstvo vnitra, nešlo ovlivnit svědky ani grafologa. Tam jste jako nahatý člověk, do kterého se střílí. A ministerstvo vnitra se proti rozsudku ani neodvolalo. Čili je to v pořádku," uvedl.

Jenže Srp si navrch v Týdnu kopl i do písničkářů Jaroslava Hutky a Vlastimila Třešňáka. Ti prý o něm tvrdí, že na ně donášel. „Z čeho odvozujete autoritu Hutky nebo Třešňáka? Přisuzujete jim autoritu, kterou nemají nebo ji mají vylhanou. Dvacet let Hutku marně žádám, aby mi předložil materiály proti mně...Jak se Hutka dostal za hranice, když byl trestně stíhán? Jak mohl získat pas, výjezdní doložku, devizový příslib, když byl stíhán za nedovolené podnikání? Nebyl ale takový nepřítel státu, vydal dvě pěkná elpíčka, která schvaloval Ústřední výbor KSČ. Neměl jen přehrávky, aby mohl veřejně vystupovat,“ sdělil Srp.

Prezident Srpa místo do Etické komise posadil na pranýř, myslí si Hutka

A Jaroslav Hutka, přestože se momentálně nachází v Indii, na to reagoval. ParlamentnímListům.cz v mailu hezky drsně popsal, co si o Srpovi myslí zase on.

„Pan Srp pustě lže! Asi je vynervovaný z toho, že Miloš Zeman to neodhadl a místo do předsednictví Etické komise ho velmi nešikovně posadil na pranýř, a tak se pan Srp v panice chová podle přísloví: zloděj křičí chyťte ho! Je to téměř humorné,“ uvedl na jeho konto.

Faktem však je, že i v internetové Wikipedii se o Hutkovi píše: „V letech 1974–1975 se nedostavil na zkoušky, kde měl prokázat svou ´kvalifikaci´ (ve skutečnosti šlo o politické kádrování), a proto ho režim dále považoval za osobu nezpůsobilou živit se písničkářstvím. Roku 1977 byl obviněn z nedovoleného podnikání a bylo mu znemožněno veřejně vystupovat..."

O rok později (v říjnu 1978) ale již Hutka podle Wikipedie kvůli soustavné policejní šikaně - akce Asanace - opustil Československo a žil v emigraci v Nizozemsku.

„Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie," dodává k tomu wikipedie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…