Jaroslav Hutka se nabízel na Letnou. Ale byl „miliony“ odmítnut

21.06.2019 22:15 | Zprávy

Hudebník Jaroslav Hutka chtěl vystoupit na demonstraci hnutí Milionu chvilek pro demokracii, která se uskuteční v neděli na pražské Letné, avšak narazil na odpor ze strany organizátorů. Na umělcovu nabídku, že by zahrál skladbu Náměšť, podobně jako na demonstraci na stejném místě v listopadu 1989, mu bylo ze strany organizátorů odpovězeno, že na demonstraci nechtějí žádné příliš silné odkazy na rok 1989. „Snad každý pochopí, že nechceme být příliš nostalgičtí,“ vysvětlil odmítnutí Hutky Tomáš Piňos, působící mezi pořadateli protestu jako dobrovolník.

Jaroslav Hutka se nabízel na Letnou. Ale byl „miliony“ odmítnut
Foto: repro foto youtube.com
Popisek: Jaroslav Hutka

Jaroslav Hutka o odmítnutí svého hudebního vystoupení ze strany organizátorů demonstrací – Milionu chvilek pro demokracii – informoval na Facebooku. „S Chvilkami jsem se včera na hodinku sešel. Mile a zdvořile mi vysvětlili, že si mé nabídky váží, ale že mě na pódium nechtějí,“ uvedl na sociální síti s tím, že na demonstraci přijde alespoň s rodinou.

„Ano, nebudu tam hrát, oni to odmítli. Důvody bych ale nechtěl komentovat, protože je to jejich věc,“ dodal později zpěvák pro server Aktuálně.cz

To, že organizátoři demonstrace na Letné, pořádané proti premiérovi Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové, Hutku odmítli, okomentoval na facebooku historik Petr Blažek. „Organizátoři nedělní demonstrace se sešli s Jaroslavem Hutkou a zdvořile odmítli jeho nabídku, že zahraje po třiceti letech opět Náměšť. Vysvětlení bylo – pokud jsem to dobře pochopil – že nechtějí příliš silné odkazy na rok 1989. Jaroslav Hutka k tomu napsal, že tedy přijde v neděli bez kytary. Mám z toho divný pocit, jako by se tu někdo styděl za kořeny naší svobody. Možná by měl na Letné promluvit Josef Mašín, jinak se brzy dočkáme soudruha Čalfy,“ napsal s narážkou na porevolučního československého premiéra Blažek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák důrazně: Změna režimu je reálná

21:20 Drulák důrazně: Změna režimu je reálná

Na pražském Staroměstském náměstí vystoupil při demonstraci Česko proti válce i diplomat, profesor P…