Jasně, zpátky na stromy! Šichtařová dusí ekology za nápad s masem. Další pokrok z Německa

09.08.2019 14:06

Ekonomka Markéta Šichtařová s napětím poslouchala, s jakými nápady přijdou ekologové na záchranu planety, a když už slyšela asi čtyři, došla k jasnému závěru. Společnost se má moc dobře a potřebuje podle ekologů trochu víc bídy.

Jasně, zpátky na stromy! Šichtařová dusí ekology za nápad s masem. Další pokrok z Německa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

Ekologové stále důrazněji varují, že teplota planety nebezpečně roste, půda vysychá a v sušších oblastech nemají stovky milionů lidí co jíst. Vědci mezivládního klimatického panelu OSN vydali několik doporučení. Mezi jiným radí lidem, že by planetě pomohlo, kdyby snížili spotřebu masa a více drželi růst lidské populace.

Anketa

Jste pro zavedení ,,daně z masa", jak se o tom vážně uvažuje v Německu?

5%
95%
hlasovalo: 12749 lidí

„Asi takhle: co návrh, to návrat na stromy. Do časů, kdy pralidi chodili pěšky, vyhrabávali si kořínky, vodu chlemtali přímo z louže a skoro se nemnožili, protože všechno, byť hojné, potomstvo jim požral šavlozubý tygr či nějaký jiný prevít. Společnost se má moc dobře a potřebuje podle ekologů trochu víc bídy,“ okomentovala Šichtařová nápady ekologů na blogu iDNES.cz

Zvlášť bizarní se Šichtařové zdá nápad německých sociálních demokratů a Zelených na vyšší zdanění masa. Vždyť dobytek zvyšuje emise oxidu uhličitého a tím zhoršuje globální oteplování. Šichtařové se zdá, že si Zelení přejí, aby šly více na odbyt sójové burgery. Snad doufají, že by na ně mohli dostat i nějaké ty dotace.

Ekonomka všem doporučuje zchladit hlavy.

„Lidi, neblbněte. Němci, hlavu trochu protřepat, promíchat, aktivistům na to neskočit. Pokud na tyhle zběsilé konstrukce Němci kývnou, časem k témuž dotlačí celou Evropu. Dalším krokem bude myšlenka, že vlastně problémem planety není jen dobytek, ani rýže, ale hlavně lidi, a to, že jich je moc. Proto už nebudou potraviny ve snížené sazbě DPH, ale naopak ve zvýšené, aby se lidstvo už nemnožilo. Pak se možná zavede daň z dítěte. Pak z dýchání. (Německo prostě má takový talent čas od času se zasloužit o razantní snížení počtu obyvatel),“ pokračovala blogerka.

Podobné noviny ženou voliče do náruče Alternativy pro Německo.

Svůj komentář Šichtařová uzavřela úvahou, zda snaha o záchranu planety za každou cenu není vlastně svého druhu psychickou poruchou.

„Zelení extremisté jsou často diagnostikováni s takzvanou ekologickou úzkostí. Tato nově pojmenovaná „ekologická úzkost“ se dá považovat za novou psychickou poruchu, která se šíří jak pandemie. U úzkostných poruch to nefunguje tak, že trochu ustoupíte, a tím pacientovi pomůžete. Funguje to přesně naopak. Když jim podáte prst, schramstnou v panické obavě o planetu celou ruku,“ zakončila Šichtařová text.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český vědec: Virus nezastavíte. Opatření nepomohou. Flegr nemá pravdu. Kdo covid prodělá, už se ho pak netýká

10:37 Český vědec: Virus nezastavíte. Opatření nepomohou. Flegr nemá pravdu. Kdo covid prodělá, už se ho pak netýká

Imunolog Karel Drbal z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v rozhovoru pro Deník N konstatoval…