Jde do tuhého, píše Ransdorf k Ukrajině. A zmiňuje roli USA

14.04.2014 8:18

Evropu šokují události na východě Ukrajiny. Ve Slavjansku vládní speciální jednotky zahájily operaci proti separatistům. NATO pokládá vývoj za velmi závažný. I podle komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa jde do tuhého. Podle něj je ve střetu zájmů ještě jeden důležitý hráč, který má zájem o vzájemné odcizení Rusů a Ukrajinců. Američané.

Jde do tuhého, píše Ransdorf k Ukrajině. A zmiňuje roli USA
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf popisuje situaci na východě Ukrajiny. Mluví o Charkově, kde proběhla v době návštěvy švédského ministra zahraničí Carla Bildta dvojí demonstrace. Tam byli policisté v pohotovosti, k zásahu nedošlo. Zato v Slavjansku a Kramatorsku a silnici Charkov-Rostov ano, píše politik. Šéf ukrajinského ministra vnitra Arsen Avakov dal totiž pokyn k použití síly.

Ransdorf míní, že na prvním kanále ruské televize v neděli proběhla diskuse, ve které zaznělo, že mezi Ruskem a Ukrajinou musí být udržen přátelský vztah. Jenže máme tu prý dalšího, třetího, hráče, který si usmíření příliš nepřeje, a to Američany. „Do Kyjeva přiletěl vysoký představitel CIA, manifestující zájem USA o dění na Ukrajině,“ píše Ransdorf s tím, že v této situaci bude důležitá reakce prezidenta Vladimira Putina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …