Jdete pozdě. Smůla. Lékaři: Zbytečné smrti Čechů na covid-19

22.03.2021 9:32

Česko bohužel dál patří k zemím, kde po přepočtu na milion obyvatel umírá ve spojitosti s covidem nejvíc lidí na světě. Lékaři upozorňují, že by se možná některé lidi podařilo zachránit, kdyby se odhodlali vyrazit do nemocnice dřív.

Jdete pozdě. Smůla. Lékaři: Zbytečné smrti Čechů na covid-19
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Až třetina úmrtí spojených s covidem nastane čtvrtý den po hospitalizaci v nemocnici. Upozorňují na to pondělní Lidové noviny s tím, že kdyby lidé přišli do nemocnic dřív, někteří z nich mohli žít.  

Anketa

Byl by Ivan Bartoš dobrý premiér?

1%
97%
2%
hlasovalo: 21131 lidí

„Pacienti nejsou léčeni správně již v domácím ošetřování,“ uvedl pro Lidovky.cz imunolog Vojtěch Thon. Podle něj se nepodává zavčas komplexní levná a dostupná léčba včetně například kloktadla na bázi jódu k léčbě sliznice.

V některých případech by podle Thona také pomohlo, kdyby praktičtí lékaři mohli podávat léky na ředění krve. Koronavirus totiž provází i vytváření krevních sraženin, které umí být velmi nebezpečné.

Třetí ránu pro české pacienty představují mutace koronaviru.

Další problém s koronavirem spočívá v tom, že může postihnout plíce, ale člověk má dlouho pocit, že je vše v pořádku. A když se u něj projeví dušnost, už může být pozdě, plíce mohou být virem zasaženy až příliš. Pokud by se člověk nechal vyšetřit a zjistil, že jsou jeho plíce postiženy, mohl by se léčit i bez hospitalizace v nemocnici.  

České nemocnice jsou i nadále přetížené. Momentálně pečují o 8 tisíc pacientů. Přitom už když pečovaly o 7 tisíc pacientů, ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný varoval, že v českých nemocnicích dochází kapacity.

Světlem na konci temného koronavirového tunelu je očkování. Jenže tady vyplul na povrch další problém.

„Zbytečně rychle se přitom podává druhá dávka za tři týdny, se zvýšeným počtem nežádoucích účinků, a nenechá se rozvinout imunitní odpověď po první dávce. Vakcínami se v ČR v pandemii plýtvá jejich nesprávným použitím,“ rozčílil se imunolog Thon.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…