Jdou po Iloně Csákové. Řeči o respirátorech si měla rozmyslet

23.02.2021 9:54

Pitomosti, nesmysloviny. Tak reagovali lidé na tvrzení Ilony Csákové, že respirátory mohou být nebezpečné a mohou způsobit i smrt. „Ono, vy osobo rozumu mdlého, až chybějícího, zabíjí i skýva chleba nacpaná do dýchací trubice,“ vysvětlila zpěvačce jedna komentátorka. Přišla i reakce na návod, jak dostat dítě do školy, i když odmítáte antigenní testy. Csáková se prý ohání ústavním právem, které ale vůbec neexistuje.

Jdou po Iloně Csákové. Řeči o respirátorech si měla rozmyslet
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zpěvačka Ilona Csáková
reklama

Jako jedna z ikon boje proti koronavirovým opatřením se postupně vyprofilovala zpěvačka Ilona Csáková. Naposledy svým příspěvkem o respirátorech, v němž tvrdí, že nesprávně použité respirátory mohou ohrožovat zdraví. Uvádí, že i výrobci respirátorů je nikdy nezamýšleli pro každodenní použití a že roušky snižují fyzickou odolnost proti zátěži. Povinnost nosit respirátory v dopravě či v obchodech má platit od čtvrtka.

Do zpěvačky se za to pustili mnozí, např. zubař Jiří Hrabák. „Paní Csáková se rozhodla svým ‚brilantním intelektem‘ zachraňovat národ, šířením flagrantních pitomostí o respirátorech. Když úspěšně přistálo vozítko Perseverance, byl jsem hrdý na lidstvo, teď se zase trochu stydím. Život je jako bonboniéra, ale mnoho bonbónů, na které narazíte, je dutých,“ soudil o zpěvačce.

Na tvrzení o škodlivosti respirátorů reagovala také přispěvatelka serveru Vaše Věc, Růžena Chrasteková. Ani ona nebyla ke zpěvačce shovívavá. „Csáková, Ilonko, jak to jenom říct, abyste to i vy pochopila... Ten právník vám neřekl, čeho se dopouštíte?“ ptala se bojovnice proti opatřením.

A vysvětlila Csákové její omyl: „Ono, vy osobo rozumu mdlého, až chybějícího, zabíjí i skýva chleba nacpaná do dýchací trubice. To vám ale zřejmě známo není, stejně jako obrovské množství jiných, pro život důležitých věcí.“ Varovala zpěvačku, že by její jednání mohlo být považováno za šíření poplašné zprávy. A vzkázala: „Běžte už se vycpat, vy bedno tuposti, přestaňte šířit paniku, strach a nenávist vůči naší vládě, přestaňte štvát lidi a trousit veřejně, dřístat nesmysloviny.“

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 23347 lidí

Co se týče právníků a advokátů, na Csákovou reagovala i advokátka Lucie Hrdá. Ta se ovšem nezabývala prohlášením ohledně respirátorů, ale návodu Ilony Csákové, jak dostat dítě do školy i bez antigenního testování, která tvrdila, s odvoláním na právní názor blíže neurčeného právníka, že takový rodič musí nejdříve v elektronické komunikaci testování odmítnout a pak se pokusit dítě do školy dostat. „Pokud některý ze zaměstnanců školy začne dítěti bránit ve vstupu do školy nebo do třídy, je potřeba zjistit totožnost osoby, kdo to je. Tato osoba se totiž dopouští trestného činu odpírání přístupu k rovnému vzdělávání, které je garantováno v ústavě,“ tvrdí zpěvačka. Doporučuje si nechat přístup zjednat policií, a pokud policie nevyhoví, alespoň si nechat zhotovit protokol, aby bylo jasné, že vzdělávání bránila škola.

„Vážená paní Ilono Csáková, dovolte, abych vás jako trestní advokát se šestnáctiletou praxí ujistila, že ‚trestný čin odepírání přístupu k rovnému vzdělávání‘ neexistuje,“ nabourala teorii neznámého právníka, který Csákové radí.

Do Csákové se pustil i satirik Tomáš Břínek z Reflexu. Ten zpěvačku na obrázku vybavil speciálními chrániči proti „psaní píčovin“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

13:54 Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se postavil proti spolupráci s Ruskem. V účasti R…