Je mi na zvracení, píše Tomio Okamura v textu o Parkanové, Pospíšilovi a dalších

18.07.2012 11:07 | Zprávy

Moravsko-japonský podnikatel Tomio Okamura volá po osobní hmotné a trestní odpovědnosti každého, kdo nakládá s veřejným majetkem. Podle něj je to totiž tahle právní klička, na které se točí případ letounů CASA. Parkanová a spol. totiž nemají zákonem danou povinnost spravovat veřejný majetek řádně a hospodárně.

Je mi na zvracení, píše Tomio Okamura v textu o Parkanové, Pospíšilovi a dalších
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

Podle Moravsko-japonského podnikatele by se měli občané semknout a podpořit policii proti nátlaku z nejvyšších míst. „Bez Vás, bez nás, bez občanů, kteří budou za nimi stát a podpoří je proti nátlaku z nejvyšších míst, toho sami moc nezmohou. My všichni musíme trvat na tom, aby policie dělala to, co dělá bez kompromisů,“ píše na svém blogu Okamura s tím, že věří, že přišel čas, kdy se každý z politiků bude zodpovídat za svou práci.

Rozhořčení jsou dnes nejen lidé a milionáři. „Dnes se k odporu k establishmentu přidal i jeden z nejsilnějších pilířů jejich moci – policie,“ píše Okamura a spojuje kauzy a jména vládních činitelů jako Parkanová, Topolánek, Dalík či Kalousek.

Právní klička, na které se politici točí

Co je tedy podle viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur zásadní, je že pevně věří, celá země, všichni slušní občané stojí za policisty. „Netvrdím, že všichni politici jsou zloději a gauneři. Jenže problém je v tom, že ti slušní stále mlčí, a tím gaunery podporují. Stejně tak jako dlouho mlčící veřejnost,“ dodává a poukazuje na pár případů, o kterých se téměř nemluví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslední šance pro levici. Kotrba o spojení SOCDEM a Stačilo!

15:10 Poslední šance pro levici. Kotrba o spojení SOCDEM a Stačilo!

Analytik Štěpán Kotrba hodnotí spojenectví SOCDEM s hnutím Stačilo! kladně a jako poslední šanci pro…