Je to milník v našich vztazích, pochvalují si sudetští Němci návštěvu Hermana

15.05.2016 6:03 | Zprávy
autor: mp

Sudetoněmeckého sjezdu v Norimberku se dnes poprvé osobně zúčastní člen české vlády. Ministr kultury Daniel Herman přednese projev před několika tisíci sudetskými Němci, kteří by na shromáždění měli dorazit v krojích a s historickými zástavami českých měst, z nichž oni sami nebo jejich předci pocházeli, poznamenává ČTK.

Je to milník v našich vztazích, pochvalují si sudetští Němci návštěvu Hermana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Sudetoněmečtí i bavorští představitelé označují účast ministra Hermana na výročním setkání menšiny vysídlené z Československa po druhé světové válce za významný milník. Podle nich je to další krok v usmiřování mezi sudetskými Němci a Čechy, který přispěje k dalšímu prohloubení vzájemných vztahů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

Těsně před Vánoci vypukla digitální válka mez USA a EU. Pět Evropanů se ocitlo na sankčním seznamu S…