Je to skandál. Vztek na Andreje Babiše opět roste

28.02.2018 7:02 | Zprávy

Od chvíle, kdy se v úterý objevily informace, že premiér Andrej Babiš chce vyměnit šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína, čelí šéf ANO ostré kritice ostatních politiků. Někteří dávají jeho snahy do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, ve které policisté vyšetřují dotační čachry spojené přímo s osobou současného ministerského předsedy.

Je to skandál. Vztek na Andreje Babiše opět roste
Foto: Facebook
Popisek: Andrej Babiš s plyšákem

Politici považují tlak na Murína za snahu premiéra ovlivnit vlastní vyšetřování. Také připomínají, že Babišova vláda úřaduje v demisi bez důvěry Poslanecké sněmovny a v pozici „chromé kachny“ by se měla vyvarovat takto zásadních personálních rozhodnutí.

„Je to skandál. Ukazuje se, co se dalo tušit,“ říká předseda lidovců Pavel Bělobrádek. A jeho stranický kolega Jan Bartošek dodává, aby takové změny, tím spíše v bezpečnostních orgánech, dělala vláda bez důvěry. „V případě, kdy je premiér vyšetřován z finančního podvodu, to dělá na mě dojem, že to může být nástroj ovlivňování této kauzy,“ uvedl pro server Novinky.cz také Bartošek.

Poslankyně ODS Jana Černochová hovořila rovnou o vydírání. „Vláda ANO se chová jako tlupa nájezdníků, která obsazuje dobyté území,“ vzkazuje. Že tak činí, ačkoliv je v demisi, je podle Černochové skandální. „Je zjevné, že panu premiérovi velmi záleží na mocenském ovládnutí kontrolních policejních struktur právě teď a hodně rychle. Proč asi?“ dodala poslankyně, zaměřující se na bezpečnostní problematiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Myslíte, že další volby vyhrajete?

Aspoň mi to vyplývá z toho, co tvrdíte, že se připravujete na nápravu škod po této vládě. Zajímá mě, z čeho usuzujete, že to příště vyhrajete, když teď jste to nedokázali? Vyhodnotili jste si třeba to, proč tomu tak bylo? Na co jste přišli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pobodali člena SPD poblíž Národní třídy. Byl pamětníkem listopadu 1989

10:41 Pobodali člena SPD poblíž Národní třídy. Byl pamětníkem listopadu 1989

Zatímco na Národní třídě v pondělí večer běžel program klasické akce Korzo Národní, o kus dál na Vác…