Je to tu! Na Maláčovou a Stropnického letí trestní oznámení. Podepsán stínový ministr spravedlnosti

22.07.2021 16:35 | Bleskově

Sociální demokrat Matěj Stropnický vyrazil s Janou Maláčovou na kontrolu do jedné české firmy, zda nejsou tamní zaměstnanci přetěžováni nebo okrádáni na mzdě. Jejich návštěva se ale mnoha lidem nelíbila a spustila se vlna kritiky. Jedním z hlasitě kritizujících je Alfréd Šrámek, stínový ministr spravedlnosti a lídr v Moravskoslezském kraji formace Trikolora Svobodní Soukromníci. „Naprosto bezprecedentní jednání paní ministryně Jany Maláčové potvrzuje, že politika vládního „zaklekávání“ na podnikatele pokračuje,“ upozorňuje.

Je to tu! Na Maláčovou a Stropnického letí trestní oznámení. Podepsán stínový ministr spravedlnosti
Foto: Repro Facebook
Popisek: Matěj Stropnický na inspekci práce v Teplicích

Formace Trikolora Svobodní Soukromníci považuje za naprosto nepřijatelné a zejména za zcela nezákonné, aby politici, dokonce v pozici ministra, organizovali a účastnili se provádění kontrolních razií jakýchkoliv státních institucí jen proto, aby se sami zviditelnili před volbami.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 16820 lidí
„To, co předvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová v doprovodu svého poradce Matěje Stropnického, když de facto stála v čele razie Státního úřadu inspekce práce do jedné ze severočeských firem, je doslova skandální a daleko za hranicí normality a zákona. Člen vlády nemá žádnou pravomoc ani legitimní oprávnění se tímto způsobem zapojovat do kontrolní činnosti státních orgánů,“ rozzlobil se Šrámek.

Ministryně Maláčová podle něj buď zapomněla, že žijeme v právním státě, a tedy že i ona sama je povinna zákony bezvýhradně dodržovat anebo je její jednání projevem do oči bijící arogance a zneužití moci.

„Je přece ve své funkci proto, aby sloužila veřejnosti, kdy sama je placena z daní, které odvádějí do státního rozpočtu právě podnikatelé a jejich zaměstnanci. V obou případech je na místě, aby paní ministryně za své jednání nesla veškerou odpovědnost,“ říká Šrámek.

To ale není jediné, proti čemu se ohradil, další nepřijatelnou věcí podle něj je, aby se takovýchto kontrol osobně účastnil Matěj Stropnický jakožto poradce ministryně.

„Jehož osobní přítomnost na razii pouze umocňuje fakt, že realizovaná kontrola byla pouze projevem státní zvůle vůči soukromé firmě, motivovaná nikoliv zákonným výkonem kontrolní činnosti státní správy, ale osobním prospěchem ministryně Maláčové a jejího poradce, kdy k dosažení soukromých cílů paní ministryně a jejího poradce byly vynaloženy jistě nezanedbatelné prostředky ze státního rozpočtu a použity dokonce ozbrojené složky státu,“ uvádí stínový ministr spravedlnosti, který se rozhodl na ministryni Janu Maláčovou a jejího poradce Matěje Stropnického podat trestní oznámení pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby a přisvojení si pravomoci úřadu.

„Zároveň zdůrazňuji, že formace Trikolora Svobodní Soukromníci chce zcela potlačit nezákonný, nezodpovědný a arogantní výkon státní moci, realizovaný zejména vůči podnikatelům a živnostníkům, a vrátit těm, kteří vytvářejí hodnoty a pracovní místa, zaslouženou úctu a respekt, které si zaslouží. V právním státě je naprosto nemyslitelné, aby státní úředníci, včetně ministra, arogantním způsobem zneužívali státní moc ve svůj osobní prospěch a za své jednání nenesli jakoukoliv ekonomickou a trestní odpovědnost. Takovémuto jednání státního aparátu musí být konec,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …