Je to venku: Fotky zničeného Ratha ve vězení prodal bulváru bachař. Za pár tisíc

11.06.2012 9:55

Fotky poslance Davida Ratha z vazby nejspíš do médií pustil praporčík z věznice Oráčov. Bulvární deník Blesk mu za to zaplatil 5000 korun. ČTK to zjistila od mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radky Sandorové. Další pracovník Vězeňské služby se neoprávněně naboural do informačního systému a získal osobní údaje lidí z Rathovy kauzy. Oba muži byli obviněni.

Je to venku: Fotky zničeného Ratha ve vězení prodal bulváru bachař. Za pár tisíc
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

Deník Blesk zveřejnil kompletní sadu vězeňských snímků celého Rathova klanu i s patřičným komentářem: "Snímky nedávají spát Jiřímu Paroubkovi. David Rath je noční můrou českých bachařů. Vězeňskou službou otřásají fotografie, které zveřejnil Blesk a dnes to budou mít ještě těžší. Tady jsou podobizny celého Rathova klanu," napsal s mírným posměškem bulvár.

Blesk přiznal, že snímky Rathova klanu získal záhy poté, co zadržení ve věznicích prošli "přijímacím řízením" včetně důkladné tělesné prohlídky.

Na snímcích je kromě Davida Ratha bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová, její životní partner a Rathův spolupracovník Petr Kott, Tomáš Malý, obchodní ředitel společnosti Konstruktiva Branko, Ivana Salačová, šéfová firmy FISA, Pavel Drážďanský, ředitel stavební firmy Konstruktiva Branko, Lucia Novanská, šéfová společnosti ML Complet a šéf firmy PURO-KLIMA.

Dalšímu úniku dat se nejspíš podařilo zabránit

Druhý muž, který je rovněž pracovníkem VS, podle inspekce z informačního systému získal také fotografie lidí z Rathovy kauzy a zároveň jejich osobní údaje.

"Tyto neoprávněně získané materiály se podařily pracovníkům inspekce v průběhu akce zajistit, čímž s největší pravděpodobností došlo ke zmaření dalšího úniku a zneužití dat," uvedla Sandorová. Muž je podezřelý z neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

Zveřejnění vězeňského portrétu také naštvalo předsedu NS-LEV 21 Jiřího Paroubka. Paroubka snímky rozlobily natolik, že dokonce vyzval ministra vnitra Jana Kubiceho a ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, aby neprodleně začali konat.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) v neděli v České televizi řekl, že kvůli úniku fotografií je vyšetřováno několik zaměstnanců vězeňské služby. Jde podle něj o dva či tři zaměstnance, kteří zneužili přístup do interního systému věznice. Není mezi nimi odvolaná ředitelka odboru informatiky vězeňské služby Lenka Stupková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

15:35 Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

V první hodině Otázek Václava Moravce v České televizi se utkali první místopředseda hnutí ANO a pos…