Je tu válka s islámským terorismem, rozčílil se Pospíšil kvůli útoku v Hamburku

28. 7. 2017 21:34

Hosty Událostí, komentářů na ČT24 byli dnes europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09) a Dita Charanzová (ANO). Hovořilo se nejen o islámském terorismu, ale i o migračních kvótách.

Je tu válka s islámským terorismem, rozčílil se Pospíšil kvůli útoku v Hamburku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Všichni víme, že Evropa je ve válce s islámským teroristem. Státy musí dělat vše pro to, aby se tato nebezpečí minimalizovala. Je to otázka bezpečnostních služeb a národních vlád, mimo jiné,“ sdělil k aktuálnímu útoku v Hamburku Pospíšil. 26letý muž původem ze Spojených arabských emirátů totiž dnes vpodvečer zabil kuchyňským nožem jednoho muže, šest dalších lidí zranil. K útoku došlo v jednom ze supermarketů, podle všeho křičel „Alláhu akbar“. Podle Spiegelu měl prý kontakty na salafisty. Trpěl prý také psychickými problémy a konzumoval drogy. Žil v ubytovně pro běžence.

„Evropa v tuto chvíli musí mít jednu ze svých priorit zajistit bezpečnost,“ podotkla k případu Charanzová. Evropský parlament se podle ní činí, kdy byla přijata řada opatření. „To, co se děje v Evropě, nastoluje řadu otázek ohledně liberální demokracie,“ sdělila Charanzová. 

Následovala diskuse o migračních kvótách, které Charanzová považuje od začátku za špatné. „Sleduji naše tanečky, které se mi nelíbí. Premiér této země před dvěma lety sdělil, že přijmeme určitý počet uprchlíků. Letos ministr vnitra Chovanec, že nepřijmeme nikoho,“ zkritizovala naši vládu Charanzová. Pospíšil však připomněl, že hnutí ANO je součástí vládní koalice. 

„Je potřeba pořád vyjednávat. Evropská komise v poslední době vyhrocuje situaci. Je zabetonovaná. Tři nebohé státy se žalují,“ rozčílil se následně Pospíšil. Česká republika, Polsko a Maďarsko jsou totiž ze strany Evropské komise popotahovány za nedodržování migračních kvót.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…