Je z nás protektorát EU, myslí si ekonom Kohout

3. 4. 2013 21:27

Ekonom Pavel Kohout nese nelibě skutečnost, že nad Pražským hradem vlaje prapor Evropské Unie. Na sociální síti Twitter napsal, že je na místě stáhnout naši státní vlajku na půl žerdi, neboť jde o smutnou událost.

Je z nás protektorát EU, myslí si ekonom Kohout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Hradě zavlála vlajka EU za účasti Zemana a Barrosa
reklama

"Kdybych měl zahradu se stožárem, svěsil bych dnes českou vlajku na půl žerdi. Jsme protektorát," konstatoval na Twitteru.

Prezident Miloš Zeman spolu s předsedou Evropské komise José Manuelem Barrosem hodnotí dnešní hradní ceremoniál absolutně opačně. Česko se vyvěšením vlajky EU přiklonilo k tvrdému jádru instituce. To jsou slova prezidenta Miloše Zemana, která ovšem poněkud zkorigoval premiér Petr Nečas (ODS), který zdůraznil, že vyvěšení vlajky EU nezmění zahraničněpolitické směřování současné vlády.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…