Jede v tom i Nečas, říká Pecina o kauze Drobil

15.12.2010 22:48

Podle exministra vnitra a sociálnědemokratického poslance Martina Peciny je do kauzy kolem nyní již bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila zapleten i premiér a šéf ODS Petr Nečas.

Jede v tom i Nečas, říká Pecina o kauze Drobil
reklama

„Jsem přesvědčený, že přímo premiér Nečas je v tomto angažován," prohlásil Pecina ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu. Dodal, že právě proto bude hlasovat pro vyslovení nedůvěry současné vládě, kterou vede právě předseda ODS.

Nečas v tom jede, vláda musí skončit

Martin Pecina také doplnil, že při hlasování o nedůvěře bude jeho partaj požadovat, aby premiér Petr Nečas vysvětlil „svoji osobní účast na této kauze". Sám ale připustil, že o celé kauze nemá jiné informace než ty, které přinesla média.

Exministr vnitra se také pozastavil, že kancelář onoho Státního fondu životního prostředí, kterého se Drobilova kauza dotýká, vede Tomáš Vrbík, kterého dříve Pecina ze svého resortu propustil. „K tomu člověku absolutně nemám důvěru," vysvětlil Pecina s tím, že podle něj je Vrbík přesným vzorem toho, jak by se neměl chovat zaměstnanec státní správy.

Policejního prezidenta nemohou sesadit politici

Rozhovor se kromě problematiky hasičských a policejních platů stočil i na chystané odvolání policejního prezidenta Oldřicha Martinů. „U policejního prezidenta považuji takový postup za protizákonný," odmítl Nečas současnou praxi, podle které by odvolání policejního prezidenta i výběr jeho nástupce měli mít na starosti politici.

„Policie potřebuje stabilitu," uzavřel někdejší šéf resortu vnitra.

SLEDUJEME kauzu Drobil

Foto: Hans Štembera 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jac
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…