Jede v tom i Nečas, říká Pecina o kauze Drobil

15.12.2010 22:48

Podle exministra vnitra a sociálnědemokratického poslance Martina Peciny je do kauzy kolem nyní již bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila zapleten i premiér a šéf ODS Petr Nečas.

Jede v tom i Nečas, říká Pecina o kauze Drobil

„Jsem přesvědčený, že přímo premiér Nečas je v tomto angažován," prohlásil Pecina ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu. Dodal, že právě proto bude hlasovat pro vyslovení nedůvěry současné vládě, kterou vede právě předseda ODS.

Nečas v tom jede, vláda musí skončit

Martin Pecina také doplnil, že při hlasování o nedůvěře bude jeho partaj požadovat, aby premiér Petr Nečas vysvětlil „svoji osobní účast na této kauze". Sám ale připustil, že o celé kauze nemá jiné informace než ty, které přinesla média.

Exministr vnitra se také pozastavil, že kancelář onoho Státního fondu životního prostředí, kterého se Drobilova kauza dotýká, vede Tomáš Vrbík, kterého dříve Pecina ze svého resortu propustil. „K tomu člověku absolutně nemám důvěru," vysvětlil Pecina s tím, že podle něj je Vrbík přesným vzorem toho, jak by se neměl chovat zaměstnanec státní správy.

Policejního prezidenta nemohou sesadit politici

Rozhovor se kromě problematiky hasičských a policejních platů stočil i na chystané odvolání policejního prezidenta Oldřicha Martinů. „U policejního prezidenta považuji takový postup za protizákonný," odmítl Nečas současnou praxi, podle které by odvolání policejního prezidenta i výběr jeho nástupce měli mít na starosti politici.

„Policie potřebuje stabilitu," uzavřel někdejší šéf resortu vnitra.

SLEDUJEME kauzu Drobil

Foto: Hans Štembera 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…