Jen pro silné povahy: Syřan popisuje chemický útok v provincii Idlíb

13.04.2017 20:22

Ammar al Salmo, šéf syrských bílých přileb v Aleppu v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV promluvil o útoku v jeho vlasti provedeném zbraněmi hromadného ničení. Slabší povahy by si možná měly rozmyslet, zda se chtějí dozvědět, jak to po takovém útoku vypadá.

Jen pro silné povahy: Syřan popisuje chemický útok v provincii Idlíb
Foto: archív autora
Popisek: US letecký útok Sýrie

Chán Šajchún, v němž došlo k útoku chemickými zbraněmi, je podle hosta považován za rezervoár lidských sil, jelikož právě sem prchlo hodně lidí ze zdevastovaného Aleppa, z Damašku nebo z Rakky, z níž si samozvaný Islámský stát udělal své hlavní město. Testy provedené na obětech útoku podle Turecka ukázaly, že proti civilnímu obyvatelstvu byl použit bojový plyn sarin a Ammar al Salmo to považuje za strašlivý akt.

Divákům popsal, jak se nad místem hrůzy napřed ozvaly čtyři velmi slabé detonace a příslušníci bílých přileb vyrazili na místo, aby lidem pomohli. Mysleli si, že té pomoci možná nebude potřeba tolik, protože detonace byly tak slabé, že příslušníci soudili, že nedošlo k výbuchu raket. Ale když dorazili na místo, spatřili dusící se lidi trpící v bolestech s pěnou u úst.

Zatímco Ammar al Salmo popisuje divákům tuto hrůzu, na obrazovce se objevují fotografie obětí chemického útoku. Ten pohled nahání hrůzu. Bílé přilby nepočítaly s chemickým útokem, takže netrvalo dlouho a brzy se udělalo zle i několika jejich příslušníkům. K dovršení vší té hrůzy byla asi hodinu po chemickém útoku bombardována nejbližší nemocnice, kam se už v tu dobu dostala řada trpících.

„Byl to takový vzkaz. Ti, kteří přežili, nedostanou šanci na ošetření,“ popsal Ammar al Salmo. Další zranění byli později převáženi k tureckým hranicím, aby obětem pomohli tamní zdravotníci. Syřané prý mají zkušenosti s otravou chlórem, ale na to, co viděli tentokrát, nebyli ani připraveni, ani vybaveni. Sarin zasáhl i lidi, kteří žili relativně daleko od míst výbuchu.  

Americký raketový úder na základnu Šajrát vnímá host jako symbol naděje, že strůjce tohoto strašlivého útoku bude potrestán. Současně se obává, že dojde i k dalším útokům chemickými zbraněmi a svět uvidí další obrázky strašlivého teroru v Sýrii. Ammar al Salmo nepochybuje o tom, že odpovědnost leží na bedrech režimu Bašára Asada.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

21:24 Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na …