Jermanová-Pokorná prozradila, co chystá. A přidala jeden opravdu velký drb

18.11.2016 7:20

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Pokorná Jermanová se podle všeho dnes stane hejtmankou Středočeského kraje a ve sněmovně dříve či později skončí. Vzhledem k výsledkům krajských voleb je přesvědčena, že v čele Asociace krajů by měl místo Michala Haška (ČSSD) stanout někdo z hnutí ANO, možná i ona sama. Přímo ve Středočeském kraji chystá změny.

Jermanová-Pokorná prozradila, co chystá. A přidala jeden opravdu velký drb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

Středočeský kraj je největším krajem v Česku. ČSSD a komunisté, kteří region dosud vedli, skončili spolu s částí TOP 09 v opozici. Jermanová v rozhovoru pro MF Dnes ujišťuje, že nechystá na kraji žádné čistky. Prý jen provede audity a schopné úředníky si ponechá. Ti, kteří auditem neprojdou úspěšně, skončí, ale rozhodně prý nepůjde o žádnou revoluci. Skončí také vyplácení žákovského jízdného.

„V koalici už jsme se shodli, že školní jízdné, které je krajem vypláceno, je nespravedlivá sociální dávka. Předpokládám, že ji zrušíme už 24. listopadu. Kraj tu není od toho, aby vyplácel sociální dávky, a těch čtyřicet milionů, o které se jedná, se dá využít efektivněji. Třeba na vybavení do mateřských škol nebo do středních škol,“ říká budoucí hejtmanka, kterou podpoří hnutí ANO, STAN, ODS a tři zastupitelé TOP 09. Ostatní členové Kalouskovy strany skončí v opozici.

Jermanová se netají touhou uspět. Úspěch by podle jejího názoru neměl být sprosté slovo, a to ani v politice. Možná by mohla stanout i v čele Asociace krajů ČR, kde by právě ona mohla nahradit Michala Haška (ČSSD). „Asociace krajů se sejde během ledna. A teprve tam se uvidí, jaké je rozložení sil mezi hejtmany. My nebudeme mít většinu. Nicméně i přesto si myslím, že vzhledem k výsledku krajských voleb by si hnutí ANO post předsedy asociace zasloužilo. V tuto chvíli ale neumím říct, jestli bych to měla být já, nebo někdo z mých kolegů,“ uvedla.

Zároveň však říká, že i její ambice mají své limity. Na nadcházejícím sjezdu ANO je připravena kandidovat na post místopředsedkyně strany, ale ne na pozici první místopředsedkyně. Jaroslav Faltýnek prý dělá svou práci dobře. A už vůbec se nechystá být předsedkyní strany. Andreje Babiše v čele ANIO respektuje.

Nakonec se vyjádřila k jednomu velkému drbu. Stane se novým ředitelem kladenské nemocnice někdejší hejtman za ODS Petr Bendl? „To je opravdu velký drb. Nicméně i já už jsem ho slyšela, protože ta zpráva v Kladně vzbudila velké vášně. Ptala jsem se na to přímo Petra Bendla a on mi řekl, že o žádnou takovou funkci neusiluje. Považuji to tedy jen za poplašnou zprávu. O případných změnách se ještě povede diskuse,“ řekla.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dopadnete jako Fico. Premiér odhalil výhrůžku z EU

11:32 Dopadnete jako Fico. Premiér odhalil výhrůžku z EU

Gruzínský premiér Irakli Kobachidze na sociální síti uvedl, že měl v rámci nátlaku od Evropské unie …