Jindřich Šídlo: To je nedůstojné a pod Vaši úroveň, pane Kalousku

19.06.2012 20:52

Komentátor Jindřich Šídlo se opřel do údajně nedůstojného vykrucování Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga v kauze jejich stranické kolegyně Parkanové a nákupu letounů CASA. Dovolávání se autority exministra financí Bohuslava Sobotky je prý z mnoha důvodů dětinské.

Jindřich Šídlo: To je nedůstojné a pod Vaši úroveň, pane Kalousku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlasta Parkanová s Miroslavem Kalouskem
reklama

To, co předvádí TOP 09 kolem žádosti o vydání své poslankyně Vlasty Parkanové, začíná být podle komentáře v Hospodářských novinách „šíleným tancem, nedůstojným strany, která před dvěma lety oslňovala sliby o morálce.“ Kostlivci ve skříni „spasitelských“ formací sice prý začínají být v kraji pomalu zvykem, ale u politiků formátu Schwarzenberga a Kalouska bychom čekali vyšší úroveň.

Dosavadním vrcholem jejich argumentační nouze je odkazování na šest let starý dopis tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky ministru obrany Kühnlovi, ve kterém prý píše, že při nákupu vojenské techniky není nutný posudek o ceně. „Možná je to nějaké neortodoxně konzervativní pojetí práva, ale až dosud jsme netušili, že v této zemi o výkladu zákona definitivně rozhoduje ministr financí,“ podivuje se komentátor.  

Ve skutečnosti jde prý právě o to, že se předáci TOP 09 paradoxně dovolávají lídra opozice. „Jako malé děti přichycené při neposlušnosti ukazují na druhého a říkají: Ale prosím, on začal,“ poznamenává Šídlo. Dětskou výmluvou je to prý už proto, že nákup ozbrojenců Pandur z jara 2006 prý nemůže brát nikdo soudný za vzor nakupování.

Hysterie kolem vydání Vlasty Parkanové je prý podivná i proto, že poslanci nebudou svou kolegyni vydávat katu, ale nezávislé justici. „A té konzervativci tradičně důvěřují - určitě víc, než socialistům,“ uzavírá komentátor Hospodářských novin.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…