Jindřich Šídlo píše o pitomé akci policie a "na mol ožralém" Janouškovi

02.07.2012 10:23

Zdivočelá policie je stejné neštěstí jako policie slabá, neschopná či zkorumpovaná. A právě takhle přehnaná byla víkendová policejní akce na vilu Milada v pražské Troji. Přitom to nebylo žádné výroční zasedání kolumbijské drogové mafie, píše komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo.

Jindřich Šídlo píše o pitomé akci policie a "na mol ožralém" Janouškovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto
reklama

„Tak absurdně pitomou demonstraci síly nepamatujeme snad od CzechTeku před sedmi lety,“ píše komentátor Šídlo s tím, že snad někdo z policejních šéfů utrpěl významný zásah horkem. Část ze čtyřicítky squatterů byla nucena před policisty vylézt až na střechu vily Milada.

Tohle policejní „rodeo“ s nasazením stovkou policistů s beranidly a slznými plyny s doprovodem vrtulníku připomínalo zásah proti výročnímu zasedání kolumbijské drogové mafie, píše.

Přitom se celá událost odehrála ve městě, „kde nedávno policisté doslova oprašovali na mol ožralého, nicméně „neformálně vlivného“ chlapíčka, který chvíli předtím málem zabil ženu, jíž se nelíbilo, že ji naboural a vzápětí ujel,“ zmiňuje se. Při nasazení stejného metru by musela Janouška policie namístě zastřelit.

Zásahem tak dokonale demaskovala opakující se rys české policie, a to schopnost některých jejích přestavitelů přestat používat zdravý rozum. Tedy přemýšlet o pojmech jako přiměřenost a doslova se urvat z řetězu. Přitom by obyčejně stačilo, kdyby policie hlavně slušně „pomáhala a chránila,“ dodává. Otázkou je, jak se k víkendové akci postaví ministr vnitra Jan Kubice.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…