Jiří Dolejš odpovídá: Euro chceme. Ale referendum taky

02.02.2013 17:22 | Zprávy

Poslanec za KSČM Jiří Dolejš odpovídá čtenáři ParlamentníchListů.cz na otázku, zda je KSČM pro referendum v otázce přijetí eura. A Dolejš odpovídá jednoznačné ano.

Jiří Dolejš odpovídá: Euro chceme. Ale referendum taky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„S rozšiřováním eurozóny o ČR to není horké - nyní spíš EMU musí vyřešit problémy, které část unie, jako např. Řecko či Itálie, má. Ale faktem také je, že euro našim slovenským sousedům neuškodilo,“ upozornil Dolejš.

Z hlediska přímé demokracie je ale podle Dolejše referendum prioritou a zákon o něm měl existovat už dávno. „No a i když jsme o vstupu do měnové unie už rozhodli vstupem do EU, tak termín přijetí eura je věcí, o které by se mělo rozhodovat referendem, samozřejmě po řádném vysvětlení problému voličům,“ uvedl poslanec.

S myšlenkou společné měny ale souhlasí. „Ale nemyslím, že je nyní čas řešit, kdy to bude reálné - prezident uvedl termín 2017, ale takových termínů už bylo hodně. Dokud se nevyřeší současné problémy v EU, tak není rozumné tlačit na pilu,“ doplnil Dolejš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…