Jiří Ovčáček zesměšnil Miroslavu Němcovou záležitostí z dob minulého režimu

04.01.2019 11:04

Po rozhovoru v Reflexu se Jiří Ovčáček mihl také na XTV, kde hovořil s Lubošem Xaverem Veselým. Chválil Babišovu vládu i vztahy mezi vrcholnými představiteli republiky. Zkouška nás prý čeká v listopadu tohoto roku, kdy se bude slavit 30 let od sametové revoluce. Stále mu prý působí radost vzpomínka na vítězství Miloše Zemana a okomentoval i odchod středem Miroslavy Němcové z inaugurace Miloše Zemana. „Když něco učiníte a pochválí vás za to v České televizi, já to vždycky přirovnávám k tomu, kdybyste v roce 1973 protestoval proti tomu, že se sjezd SSM nekoná v nějakém pěkném sále,“ tvrdí prezidentův mluvčí. A trenýrky? Znesvěcení sídla knížat a králů, říká Ovčáček.

Jiří Ovčáček zesměšnil Miroslavu Němcovou záležitostí z dob minulého režimu
Foto: Repro XTV
Popisek: Prezidentův mluvčí Jiří ovčáček na XTV

Jako největší úspěch roku 2018 vidí jednoznačně znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem ČR. „Druhá přímá volba v historii České republiky a podruhé Miloš Zeman zvolen prezidentem republiky, takže to bylo to nejdůležitější, měl jsem z toho obrovskou radost a ještě teď mám radost,“ prohlásil prezidentův mluvčí. Jako druhý nejdůležitější úspěch prohlásil Ovčáček sestavení vlády a získání důvěry, se kterým Andreji Babišovi prezident prý pomáhal. „Dobré dílo se podařilo, vláda funguje a má dobré výsledky,“ pochválil Ovčáček premiéra a dodal jako důkaz nedávnou zprávu, že rozpočet je v přebytku. A do třetice si Jiří Ovčáček pochvaloval, že mezi prezidentem republiky a předsedou vlády jsou skvělé vztahy a taktéž dobré jsou s předsedou Senátu a Poslanecké sněmovny, což je prý unikátní konstelace.

Anketa

Přispěl George Soros ke světovému dobru?

4%
96%
hlasovalo: 12051 lidí

Zmínil, že samozřejmě jsou tu i jiné názory, na které mají lidé právo, a většina lidí je vyjadřuje kultivovaně, ale pak je zde „malá skupinka, která se chová poněkud nekultivovaně“. Řekl také, že ve druhém pololetí nás čeká velká zkouška, což je oslava třicetiletého výročí sametové revoluce. „Je to zkouška vyspělosti naší demokracie a naší svobody, protože máme dvě možnosti, jak oslavit listopadové události. Buď ve vzájemném souznění, tedy ve vzájemné toleranci názorové, anebo tak, jak se dělo 17. listopadu 2018 nebo 21. srpna 2018.“ Připomenul i slova předsedy Senátu a Poslanecké sněmovny, kteří před podobnými věcmi varovali. „Já věřím, že to dopadne dobře,“ uvedl prezidentův mluvčí, na což Veselý hned zareagoval, zda tedy budeme plní pravdy a lásky. „No doufejme, já v to doufám, že budeme plni pravdy a lásky, že budeme vzpomínat na to dobré a budeme se snažit to dobré uchovat, protože mnohdy se stává, že to dobré je atakováno,“ doufá Jiří Ovčáček.

Fotogalerie: - Karty a trenýrky

Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci...
Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci...
Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci...
Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci...
Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci...
Happening Karta pro příštího prezidenta. Účastníci...

Dotkli se i tématu prověrky pro vedoucího kanceláře prezidenta Vratislava Mynáře. Dle Ovčáčka zůstane Mynář ve své funkci, protože prověrka pro tuto funkci prý není důležitá. Co dle něj je důležité, je, že je s ním pan prezident spokojen. Došlo i na akci Trenýrky: „Byla to akce, kde se pan prezident rozhodl ukončit takový ten rozpor, který okolo té věci byl. A především ukončil tu situaci, kdy došlo ke znesvěcení státního symbolu. Ty trenýrky samy o sobě byly znesvěcením sídla českých knížat, českých králů, československých a českých prezidentů. Proto proběhla tato akce,“ vysvětlil Ovčáček pozadí události a dodal, že se tím Miloš Zeman rozhodně nesnažil nic zakrýt, např. schůzku kolem ČEZu.

I v tomto rozhovoru byl zmíněn Donald Trump, a zda se s ním Miloš Zeman setká. Ovčáček prohlásil, že k tomu dojde, ale rozhodně nesledují kalendář v naději, že se ozve telefon. A dodal, že raději vidí prezidenta na cestách po krajích než na mezinárodních cestách, protože považuje za důležité, aby politici hovořili s občany. Někteří politici, například předseda Senátu Jaroslav Kubera, v tom prý pana prezidenta již napodobují.

Fotogalerie: - Mirka v záplavě květin

Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...
Předání květin poslankyni Miroslavě Němcové jako v...

Jako poslední otázku položil Xaver Veselý, zda prezident Zeman rozděluje naši společnost. „Názory rozdělují společnost. Kdybychom žili v Severní Koreji, byli bychom všichni jednotní, z donucení samozřejmě, a všichni bychom vyznávali jeden názor. Ale názor, jakýkoliv názor rozděluje. Někdo si myslí, že by se mělo činit něco jiného, A nebo B. Je to přece přirozené, v demokratické společnosti nemáte jednotu názoru, ale každý názor rozděluje,“ odvětil na to prezidentův mluvčí a dodal, že je rád, že agresivita sociálních sítí je záležitost menšinová.

Veselý mu předhodil i odchod Miroslavy Němcové středem z inaugurace prezidenta a ptal se, zda je to hrdinství. „Není to hrdinství,“ odvětil na to Ovčáček a dodal: „Když něco učiníte a pochválí vás za to v České televizi, já to vždycky přirovnávám k tomu, kdybyste v roce 1973 protestoval proti tomu, že se sjezd SSM nekoná v nějakém pěkném sále, ale koná se v nějakém sále na okraji města, že to není důstojné. Hned vás budou chválit i v Rudém právu, asi takové hrdinství to je.“

Celý rozhovor ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …