Jiří Pehe šíří vtip o Babišovi v kšiltovce: Zmatený starý muž, případ pro krizovou linku

2. 5. 2019 22:19

Hnutí ANO ve čtvrtek odstartovalo kampaň do voleb Evropského parlamentu s heslem „Česko ochráníme. Tvrdě a nekompromisně“. Premiér Andrej Babiš už se na Facebooku pochlubil videem, ve kterém vystupuje s červenou trumpovskou kšiltovkou s nápisem „Silné Česko“. Výsměch na sebe nenechal dlouho čekat, přišel rovnou ze zahraničí. Pobaveně na to upozornil politolog Jiří Pehe, který zveřejnil reakci amerického profesora hovořícího o Babišovi jako o „zmateném muži ve směšném oděvu“.

Jiří Pehe šíří vtip o Babišovi v kšiltovce: Zmatený starý muž, případ pro krizovou linku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe
reklama

Premiér Andrej Babiš je však na nápad s červenou čepicí s kšiltem a heslem „Silné Česko“ náležitě pyšný. Prozradil, že se inspiroval mítinky amerického prezidenta Donalda Trumpa. A pevně věří, že tato čepice bude mít v Česku velký úspěch a u lidí se uchytí.

Na sociální síti se se svými fanoušky podělil o video, v němž také vystupuje jednička hnutí do eurovoleb Dita Charanzová. „Ty brďo, tak tahle kampaň bude hustá. V tomhle videu je všechno. Moje nová čepice, Dita Charanzová i naše nová kampaň. Česko ochráníme? Tvrdě a nekompromisně! Tak, a hejtři, připravit do bloků. Tři, dva, jedna...,“ napsal k nasdílenému videu předseda vlády. Kampaň do eurovoleb hnutí odstartovalo s heslem „Česko ochráníme. Tvrdě a nekompromisně“, mnozí se však pozastavují nad tím, před čím přesně jej ochrání.

A jak podle svých slov očekával, hejtři se ozvali opravdu brzy. Na jednu z kritických reakcí na svém Twitteru poukázal politolog Jiří Pehe, jehož pozornosti neušel výsměch ze strany amerického profesora, kterým je Kirean Williams, který si podle něj dělá o našeho premiéra velkou starost. Poté, co totiž spatřil Babiše v červené čepici, která nyní zdobí jeho hlavu, začal se zajímat, zda neexistuje nějaká krizová linka pro zneužívání starých lidí v ČR. Vyjádřil obavy, že někdo nutí tohoto zmateného starého muže (Andreje Babiše), aby se ponižoval na veřejnosti nošením směšného oděvu.

Ministerský předseda Andrej Babiš (ANO) dorazil ve zmíněné červené kšiltovce s nápisem Silné Česko už i na dnešní brífink k tématům kampaně hnutí ANO, kterými jsou bezpečnost, životní prostředí a sucho či dvojí kvalita potravin. Na tiskové konferenci to sdělila europoslankyně a lídryně kandidátky Dita Charanzová.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros posílá 220 milionů dolarů do černošských organizací. Český politik tuší, co za tím je

21:45 Soros posílá 220 milionů dolarů do černošských organizací. Český politik tuší, co za tím je

Multimiliardář George Soros se rozhodl „investovat“ 220 milionů dolarů do černošských organizací a v…