Jiří Pospíšil na demarkační linii u Rokycan: Díky NATO už tu války nikdy nebudou

10.05.2015 15:36 | Zprávy
autor: Václav Fiala

Oslavy osvobození o víkendu gradovaly na demarkační linii. V Rokycanech, v největším nestátním muzeu v České republice, se sešlo několik tisíc lidí, aby se nejen podívali na desítky historických vojenských vozidel, ale seznámili se také s postupem spojeneckých vojsk a vzdali čest padlým a zraněným v tomto největším světovém konfliktu. Jako každoročně se akce zúčastnil také europoslanec Jiří Pospíšil.

Jiří Pospíšil na demarkační linii u Rokycan: Díky NATO už tu války nikdy nebudou
Foto: Václav Fiala
Popisek: Europoslanec Pospíšil při rozhovoru.

U byst vojenských vůdců Pavla Semjonoviče Rybalkova a Walkera W. Robertsona se pak uskutečnil pietní akt. V jeho úvodu ředitel Muzea na demarkační linii František Koch oslovil příznivce vojenské historie „... a vlastně také vlastence, protože kdyby to dobře nemysleli se svou vlastí, tak by tady nebyli“.

Sedmdesátka i stovka!

Připomněl, že válka si vyžádala na 70 milionů lidských životů. Hovořil i o druhém kulatém výročí: „Kromě 70. výročí to není jediné významné datum dnešního dne. Je to přesně na den sto let, co padla prakticky do posledního muže první československá jednotka legionářů u francouzského Arasu při statečném útoku na německé pozice, kdy naši  otcové a dědové neustoupili a drželi své postavení do posledního muže.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…