Již brzy by mohly otevřít některé další obchody. Uvolnění se dočkají i příznivci sportu

03.04.2020 21:40

Papírnictví a obchody s obuví by mohly znovu otevřít již před Velikonocemi. Podobně by též v pondělí mohlo dojít k zpřístupnění některých venkovních sportovišť. Informoval o tom premiér Andrej Babiš (ANO) v Rádiu Z.

Již brzy by mohly otevřít některé další obchody. Uvolnění se dočkají i příznivci sportu
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Andrej Babiš

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

37%
63%
hlasovalo: 17950 lidí
„Asi budeme chtít uvolnit i nějaké obchody, protože rodiče si to vyžadují z hlediska školy – papírnictví, a obuv, protože samozřejmě děti rostou,“ řekl dnes Babiš v Rádiu Z.

Opatření by se mohla začít uvolňovat i v souvislosti s venkovními sportovišti. Lidé by se tak mohli dočkat opětovného zpřístupnění venkovních sportovišť a míst vhodných pro cyklistiku, běh, in-line brusle, skateboarding, tenis, sportovní střelbu. Dojde i na možnost provozování letectví nebo kanoistiky. Babiš by toto uvolnění chtěl zavést i přesto, že omezení proti šíření nákazy koronavirem budou platit nadále i přes velikonoční svátky.

V rámci opatření byla původně uzavřena většina prodejen s výjimkou lékáren, drogérií, prodejen potravin, pohonných hmot nebo tiskovin. Postupně vláda povolila znovuotevření květinářství, autoservisů a pohřební služby. Naopak uzavření se dotklo prodejen výpočetní techniky a spotřební elektroniky. Od čtvrtka se otevřely maloobchodní prodejny domácích potřeb, pokud prodávají ochranné pomůcky a dezinfekční prostředky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …