John: Lidé věří víc novinářům. Langer: Už nejste scénárista

12.12.2010 12:38

Někdejší ministr vnitra Ivan Langer debatoval se svým nástupcem Radkem Johnem. Vytkl mu, že mu chybí v práci na ministerstvu jasný koncept.

John: Lidé věří víc novinářům. Langer: Už nejste scénárista
reklama

John chce dostat Oldřicha Martinů z křesla policejního prezidenta, ten je ovšem ze zákona neodvolatelný. "Mně celý ten problém připomíná americký film Vrtěti psem," řekl Langer v Otázkách Václava Moravce. "Vypadá to, že ministr John vytáhl policejního prezidenta tak, aby zakryl problémy, které na ministerstvu jsou."

Hlavně Langerovi vadí přístup, jaký John k Martinů zvolil. "Jeden den mu dát odměnu za vynikající práci a druhý den mu říct, aby odešel - to není možné," zdůraznil.

Předvádíte kavárenské povídačky

Langer Johna kritizoval za nejasnou strukturu ministerstva i podkladů pro ministrovo jednání. "Vy vždycky řeknete, že někdo něco říkal, ale kdo a co? Jaké jsou podklady? Kdo a z jakých stran vám radí? To neříkáte."

John kontroval, že mu padají na hlavu problémy, které nadělal právě Langer. V Praze podle něj chodí situace tak, že si kmotři řeší záležitosti přes policii, které nikdo nevěří. A proto jdou zasvěcení raději za investigativními novináři, než aby se obrátili na policii.

"Je třeba zdůraznit, že vy už nejste novinář, ani scenárista. Jste politik. A to, co jste předvedl, je přesně takové povídání v kavárně, takhle to přeci nejde," ohradil se Langer. "Chápu, že jste měl těžké nástupní podmínky, ale chybí vám koncept a ten je velmi nutný."

Čtěte:

Langer: Nečas se mnou konzultuje a John to nezarazí

Langer k Johnovu oblíbenci: Vylezl po zádech Martinů a pozvracel mu hlavu

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…