John neplánuje odejít z čela bezpečnostního výboru sněmovny

07.11.2012 15:22

Předseda Věcí veřejných Radek John neplánuje odejít z čela bezpečnostního výboru sněmovny. Souběh své práce v čele výboru a v médiích nevidí jako konflikt zájmů, řekl dnes ČTK. Za výzvami k jeho odstoupení z čela sněmovního orgánu vidí snahu koalice získat zpět ve výboru většinu. John od začátku listopadu připravuje televizní pořad v mediální skupině podnikatele Jaromíra Soukupa. Politický a mediální ohlas na svůj nástup do vydavatelství Empresa media označil za reklamu zdarma. Po vypršení poslaneckého mandátu John plánuje napsat knihu o parlamentním zákulisí.

John neplánuje odejít z čela bezpečnostního výboru sněmovny
Foto: tan
Popisek: Radek John v Partii na televizi Prima
reklama

Podle něj nejsou koaliční strany spokojeny s tím, že ve výboru ztratily většinu. „Koalice všemi prostředky chce získat kontrolu nad bezpečnostním výborem, což je poslední bašta, kde lze bránit nezávislost policie," řekl ČTK John. Situace ve výboru se podle něj nelíbí zejména nejsilnější koaliční straně ODS. „Udělám všechno pro to, aby koalice nezískala většinu v bezpečnostním výboru," uvedl John.

Předseda VV na konci října oznámil, že od listopadu nastupuje do vydavatelství vlastněného mediálním magnátem Soukupem. Vrací se tak ke své původní novinářské profesi a nechce už být dále šéfem parlamentní strany. Pro Soukupa by měl připravit nový publicistický televizní pořad. Oznámení jeho návratu do médií vyvolalo na politické i mediální scéně pozdvižení. Premiér Petr Nečas uvedl, že si nedovede představit, že by John v čele bezpečnostního a v imunitním a mandátovém výboru zůstal. Někteří novináři z časopisu Týden, který vydavatelství Empresa media vlastní, uvedli, že kvůli Johnovu angažmá dají výpověď.

John se stal terčem kritiky zejména kvůli souběhu práce ve sdělovacích prostředcích a účinkování v čele bezpečnostního výboru, který projednává i utajované skutečnosti. „Já rozhodně nezveřejním žádnou utajovanou informaci. Naopak vedení mediálního domu se velmi raduje z té reklamy, kterou mé oznámení vyvolalo," řekl dnes ČTK John. „Je to reklama zadarmo a většina obyvatel je teď zvědavá, co to tedy bude za pořad," uvedl John.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…