John premiérem? Proč ne, míní skoro polovina Čechů

22. 4. 2010 9:56

Miloše Zamana by si přálo o tři procenta více lidí za premiéra než Jiřího Paroubka. Tvrdí to alespoň průzkum agentury SANEP.

John premiérem? Proč ne, míní skoro polovina Čechů
reklama
Téměř polovina Čechů by chtěla po květnových volbách do sněmovny za premiéra šéfa strany Věci veřejné Radka Johna.

V úvahu u lidí přichází i předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg a lídr Strany práv občanů - zemanovců Miloš Zeman. Naopak nejméně lidí chce v křesle předsedy vlády šéfa Strany zelených Ondřeje Lišku. Vyplynulo to z internetového průzkumu agentury SANEP.

Johna jako nejlepšího možného premiéra označilo 43,3 procenta lidí. Jen o pár procent méně, 39, si vybralo Schwarzenberga a 29,4 procenta občanů Zemana, který tak o tři procentní body předstihl předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. Pro 24,7 procenta dotázaných by byl nejlepším předsedou vlády lídr ODS Petr Nečas.Zeman je sympaťák, ale stejně budeme volit Paroubkovu stranu

"Miloš Zeman má své příznivce zejména mezi voliči ČSSD, kteří mu dávají přednost před Jiřím Paroubkem, nicméně se lze domnívat, že jejich voličské rozhodnutí tyto projevy osobních sympatií a antipatií vůči Miloši Zemanovi a Jiřímu Paroubkovi patrně neovlivní," uvedla agentura.

Na dalším místě skončil lidovecký předseda Cyril Svoboda, který je přijatelný jako premiér pro 19,7 procenta dotázaných. Šéf komunistů Vojtěch Filip získal téměř 15,5 procenta hlasů a předseda zelených Liška 11,3 procenta.

Oblibu Johna ve veřejnosti ukázal i nedávný průzkum agentury STEM, podle něhož je lídr Věcí veřejných nejpopulárnějším stranickým politikem v zemi.

Podle agentury SANEP by Johna preferovali především mladé lidi, nerozhodnutí voliči a nevoliči.

"Respondenti exkluzivního průzkumu společnosti SANEP si vybírali premiéra z osmi lídrů politických stran, které podle volebních průzkumů společnosti SANEP překročily hranici tří procentních bodů," uvedla agentura k moetodologii průzkumu. Průzkum se uskutečnil ve dnech 9. až 12. dubna a zúčastnilo se ho 5131 lidí starších 18 let.Související:
ČSSD i ODS ztrácejí. Posilují TOP 09 a VV, uvedl CVVM
Patovému výsledku se nevyhneme, říká Daniel Kunštát

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…