Jolandě věřím spíš než Koudelkovi, sdělil Dan Vávra. A dál? Povypráví

21.04.2021 7:24 | Ze sítí

Lidé, kteří nenávidí Babiše, najednou obdivují jeho vládu, jí podřízené tajné služby a ačkoliv dost často nenávidí slovo „vlast“, najednou suverénně hází slovem „vlastizrádce“. Jejich vášnivý hněv pocítil i vývojář a internetový glosátor Daniel Vávra, který si troufl na internetu pochybovat o důvěryhodnosti BIS. Zažil prý takovou nenávist, jako ještě nikdy, včetně nadávek blízkým do ruských kurev.

Jolandě věřím spíš než Koudelkovi, sdělil Dan Vávra. A dál? Povypráví
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra
reklama

Anketa

Co teď se sochou maršála Koněva?

hlasovalo: 9859 lidí

„Věří někdo Babišovi? Hamáčkovi? Věří někdo cedníku jménem české tajné služby? Všechny naše média. Najednou,“ podivil se Vávra v sobotu večer, když Andrej Babiš s Janem Hamáčkem dramaticky přerušili televizní vysílání zprávou o agentech ruské GRU ve Vrběticích.

„Zrovna náhodou, když vládě teče do bot, do Respektu vyteče SPEKULACE, nikoliv jistota a všichni mají jasno a neschopný klaun Hamáček zodpovědný za covidokalypsu je hvězda,“ vyjádřil své pochybnosti o velké akci.

Následovalo několik dalších tweetů na toto téma. Například: „Kdybych si měl vybrat, jestli budu věřit víc Jolandě, nebo Hamáčkovi s Babišem, jejichž informacím najednou věří Kalousek, Fiala, Piráti a komplet Babišův hate klub, jednoznačně dám na Jolandu,“ vsadil na slavnou televizní věštkyni.

 

 

Vážněji pak položil otázku: „Rád bych se zeptal všech, co důvěřují BIS: na základě jakých konkrétních úspěchů jim důvěřujete?“ Připomněl, že naše tajná služba se „proslavila“ jen pravidelnými a velmi pochybnými úniky informací do novin, a jednou dokonce do knihy jistého „investigativce“ o politice. A to je zhruba vše.

Zpochybnění hrdinných BISonů prý světově uznávaného vývojáře přišlo velmi draho. „Za posledních 48 hodin jsem byl díky pochybovačnému sarkastickému tweetu o (ne)důvěře Babišovi, BIS a věštce Jolandě terčem takového nájezdu kobylek typu Bačka a Vysegrádský jezdec, že jsem to ještě nezažil. Skutečně stovky absolutně nenávistných hejtů nejhrubšího zrna,“ popsal.

Poznámky o „ruských ku*vách“ prý chodí i jeho blízkým. Všichni mají jasno, jaká je pravda, a kdo pochybuje, měl by viset.

„A nejvtipnější je, že dokážou konstruovat myšlenkové pochody typu "Jsi jako estébák Babiš, ruský šváb Zeman, ty Putinova "šlapko", lidský odpade, ty snad nevěříš naší vládě a tajným službám,“ dodává s pobavenou poznámkou, že oslavované tajné služby v naší zemi řídí onen „estébák Babiš“, což ale pisatelům nedochází.

A tito lidé se počítají k bohatší a vzdělanější části společnosti.

K tomu Vávra ještě připomněl, že obdivované vedení tajných služeb bylo jmenováno vládou jistého Bohuslava Sobotky a na svědomí má kauzy typu „ricinový atentátník“. To se ale dnes připomínat nesmí.

Proto Vávru velmi potěšilo, co napsal na Echu Jiří Peňáš. „Ten případ má od sobotního večera, kdy byl odpálen, tak burleskní rysy, že vyžadovanou vážnost opravdu může zaujmout jen velmi odhodlaný dobrovolník. Takový, který si žádné otázky neklade a má hned jasno,“ cituje z článku. Takový člověk ví hned v prvním okamžiku nejen jak se k problému postavit, ale také kdo za něj má pykat. A tím jsou všichni, kdo nezaujmou správně horlivý postoj. Pochybovač se stává zrádcem, ruským švábem nebo „děvkou Kremlu“.

Úvahu Jiří Peňás zakončil poznámkou, že současná rusofobie nemusí mít daleko k antisemitismu Dreyfusovy aféry. Vrcholem pak je, že takový rusofob či antisemita sám věří tomu, že je humanista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…