Jsem naštvaný, to vám nezapomenu, gratuloval poražený Korčok. Pellegrini mluvil o míru

07.04.2024 0:22 | Monitoring

Tiskové konference zvoleného slovenského prezidenta Petera Pellegriniho a poraženého Ivana Korčoka šlo shrnout dvěma větami. „Chci být prezidentem míru, ne prezidentem války,“ ujišťoval zvolený prezident. Jeho soupeř jej obvinil z neférové kampaně a několikrát zopakoval „to vám nezapomenu“.

Jsem naštvaný, to vám nezapomenu, gratuloval poražený Korčok. Pellegrini mluvil o míru
Foto: X
Popisek: Novým slovenským prezidentem je Peter Pellegrini

Sečteno bylo 99 procent hlasů a poměr 53,85:46,14 v jeho neprospěch, když před novináře předstoupil Ivan Korčok.

„Celou kampaň jsem vám říkal pravdu, tak vám ji řeknu i teď: Jsem naštvaný, jsem rozhořčený,“ zahájil svou tiskovou konferenci.

Uvedl, že jako sportovec musí uznat svou volební porážku a pogratuloval Peteru Pellegrinimu. Poté jej vyzval, aby byl takovým prezidentem, jakého předpokládá Ústava, tedy prezidentem nezávislým.

Načež Korčok přistoupil k hodnocení voleb a kampaně, a to tak tvrdě, že to mnohé překvapilo. „Na Slovensku se zjevně dá vyhrát volby, i když máte netransparentní financování kampaně,“ začal. „Na Slovensku se dají vyhrát volby s tématem strachu,“ pokračoval. A na závěr se rozčílil, že z něj udělali kandidáta, který podporuje válku.

„To vám nezapomenu,“ zopakoval hned několikrát. „Nejen kvůli svým synům, ale kvůli všem“.

 

 

„Jsou tu politici, kteří šíří strach. Šíří ho, protože se sami bojí. Bojí se lidí,“ pohrozil.

Pak sdělil, že jeho zisk 1,4 milionu hlasů by v jiných volbách postačoval na volební vítězství a ujistil, že je nabit pozitivní energií, kterou hodlá ve prospěch Slovenska dále předávat.

 

Pellegrini: Prezident míru, ne války

Jen několik minut poté vystoupil ve svém štábu na druhém břehu Dunaje Peter Pellegrini. Poděkoval svému soupeři a obrátil se na všechny slovenské voliče.

„Předstupuji před vás s pokorou a vděkem,“ začal nově zvolený prezident a přiznal i citové pohnutí.

Ujistil, že bude jako prezident ctít mezinárodní závazky Slovenska. Ale také dbát o blaho a zájmy jeho obyvatel.

„Říkám to jasně, ať mi kdokoliv nadává: Chci být prezidentem míru, ne prezidentem války,“ zdůraznil do aplausu.

Vedle něj stál premiér Robert Fico, který přišel do štábu pogratulovat, a tomu se dostalo ujištění o spolupráci výkonné moci. „Byl jsem spolutvůrcem programu této vlády, a můžu ujistit, že pokud se od něj vláda neodchýlí, bude mít mou podporu,“ ujistil.

A ostřeji dodal: „Nebude to jako minulých deset let, kdy z prezidentského paláce bylo opoziční centrum, které špinilo Slovensko v cizině a radovalo se z jeho neúspěchů“.

Radost v Pellegriniho štábu

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

proč nezveřejníte ten nenávistný projev pana Korčoka, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJan Dušan , 07.04.2024 10:36:11
Slováci si mohou oddychnout . Stačilo si poslechnout ten nenávistný projev, který nemá v historii obdoby nejen u nás, ale i ve světě. Z uhlazené tváře se vytvořila nenávistná saň a věřím, že po vyslechnutí tohoto projevu i váhaví jeho voliči si uvědomili co se v něm skrývá a jsou rádi, že jejich kandidát nezvítězil.

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

19:04 „Rozpoutali to a vymklo se to. Sledujte stopu.“ Jan Schneider ví, kdo tlačí ČR k válce

Bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že otázka svobody slova se stala v posledních letech nejd…