Jsem z toho na prášky. Noční výstup Bělobrádkova muže vás strhne slovy o Babišovi, Klausovi, Putinovi a budoucnosti

12. 7. 2017 11:27

Václav Klaus je stejný Putinův kámoš jako Cyril Svoboda. A jeho „nenávistná třetina“ otevřela cestu k moci Babišovi, když sestřelila Mirka Topolánka, který by jej nikdy k moci nepustil. Tito lidé jsou prý užiteční idioti a měli by se modlit, aby jim to pánbůh odpustil. Toto všechno na ně během noci z úterka na středu vychrlil Martin Schmarcz, spolupracovník místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka a někdejší poradce Mirka Topolánka.

Jsem z toho na prášky. Noční výstup Bělobrádkova muže vás strhne slovy o Babišovi, Klausovi, Putinovi a budoucnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Facebook, ilustrační foto

Martin Schmarcz, někdejší tvůrce projevů Mirka Topolánka (posléze, jak na sociálních sítích s oblibou vykládá, totálně zničený Janou Nagyovou) prožil velmi bouřlivou noc s internetem. V úterý večer po Událostech ČT usedl k počítači a jako první vychrlil vzkaz:

„Ve volbách 2017 se starší a střední generace pomstí mladým za listopad 1989, zvolí si Babiše a lidem narozeným od roku 1989 posere celý život...“. V diskusi pod postem se nejprve vyznal ze svých chmur slovy: „Babiše primárně volí generace 50+. Mí vrstevníci, kteří zvonili klíči... Jsem z toho na prášky...“ A pak přistoupil k odhalování babišovských spících buněk ve vlastní lidové straně: „Čunek je strašný problém. Otázka je, zda to dělá z naivity, nebo ze spojenectví s Babišem...“

Anketa

Kdo má vaši důvěru?

hlasovalo: 4934 lidí

Téma Andreje Babiše ho podrželo několik dalších minut, a nejspíš jej z deprese rozbolel zub, protože do klávesnice vyťukal: „Jen totální blázen si zvolí za dentistu byznysmena. Nebo za premiéra. Kolik procent pošuků žije v ČR?“ A pak se pustil do „babišáckých bolševiků“, kteří se prý už nemohou dočkat, až jejich guru zakroutí demokracii krkem. „Brzo se dočkají. Už jen 100 dní... ,“ odpočítal čas do voleb.

A pak si lidovecký tiskový mág položil otázku, kterou sám nazval „hamletovskou“. „Co udělá generace 18+? Půjde volit, aby zabránila estébákovi vládnout? Nebo prostě po volbách emigruje?“

Následující hodinu tuto hamletovskou otázku nejspíš řešil, protože pak se na jeho zdi objevil rezignovaný příspěvek: „Andrej Babiš je dnes stejně svatý jako v roce 1990 Václav Havel. Čili porazit ho nelze. Vyhraje s daleko lepším výsledkem, než měl v roce 1946 Gottwald. Odpor je marný...“ A hodinu na to, aby nikdo nepochyboval, svou černou prognózu, že Andrej Babiš udělá lepší výsledek než Klement Gottwald, ještě zopakoval.

Pak mu nejspíš došlo, co bude následovat, když trudnomyslně svěřil Facebooku svou vizi, že pod takovouto vládou se staneme tak maximálně „velmocí v čerpání dotací na hnojiva“.

Tím vyčerpal téma Babiš, ale již o několik minut později si našel další cíl své frustrace. Tentokrát se mu zastesklo po časech, kdy psal projevy pro Mirka Topolánka a zalitoval, že už tuto práci ve Strakově akademii nevykonává.

„Hele, ódeesáci, uvědomujete si vůbec, že kdybyste mi nesmyslně nepopravili Topola, tak by ujo Andrej nedostal žádnou šanci? Je to jen a jen vaše chyba,“ napsal členům ODS, kteří by podle něj měli „šoupat nohama a modlit se, že jim Bůh toho Babiše odpustí“.

V duchu slavného zvolání Andreje Babiše k ODS a TOP 09 – „Vy jste mě zplodili“ – pak připsal: „Nikdy neodpustím ODS a TOP 09, že vyrobily Andreje Babiše. Do té doby, než ho dokáží odstavit od moci. Roky 2010–2013 zdevastovaly českou demokracii.“

Vzpomínky na Mirka Topolánka jej pak přivedly k názoru, že „dokud ODS nepochopí, že má jít za Topolánkem, a ne za Klausem, je mrtvá“.

Toto srovnání ho o několik minut později přivedlo k úvaze, že by se Václav Klaus starší dnes dobře vyjímal v KDU-ČSL. Nejlépe prý v jejím levicovém křídle vedle Cyrila Svobody, který je prý stejný „Putinův kámoš“ jako Klaus senior. Těžké by to prý měli v tom, že tato kremelská frakce dnes už u lidovců není ve fóru.

Pak se pustil do „politologického“ rozboru poměrů v ODS, když odhalil, že v ní je „nenávistná klausovská třetina, která celou dobu nasazovala na Topolánka, až ho sundala“. Výsledkem tohoto sundání je prý Andrej Babiš. „Ani nezpytují svědomí. Jen prskají na demokraty a tím dál posilují Babiše – jsou to jeho užiteční idioti,“ vzdychal expert KDU-ČSL.

Pak se hluboko po půlnoci konečně odpojil. Před desátou ovšem začal vysílat znovu a lze říci, že na svůj noční proud navázal: „Kdo nedemokraticky sundal největšího politického vůdce od roku 1989? ODS. Kdo si bez kongresu vybral do čela Nečase? ODS. Kdo lezl Nagyové 3 roky kamsi? ODS. Kdo přivedl k moci Babiše? ODS. Takže, přátelé z ODS: máte jedinečnou šanci mlčet. Za zničenou demokratickou politiku můžete totiž vy.“

Další vývoj na facebookové zdi Martina Schmarcze může sledovat každý, jeho příspěvky jsou veřejné.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

14:05 Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

Uskupení Milion chvilek pro demokracii se smutkem oznámilo, že Český rozhlas ukončil spolupráci s je…