Juncker se na rozloučenou rozčílil: K evropskému způsobu života patří i vítání migrantů

13.09.2019 9:51

Končící předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se zlobí na svou nástupkyni, šéfku nové Komise Ursulu von der Leyenovou. Kvůli migraci.

Juncker se na rozloučenou rozčílil: K evropskému způsobu života patří i vítání migrantů
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Juncker

Deník Právo přinesl českým čtenářům informaci, že končící předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker je velmi nespokojen s tím, jak jsou rozděleny úlohy v Komisi nové. Nelíbí se mu, že Řek Margaritis Schinas bude pečovat o portfolio ochrany evropského způsobu života, pod které spadá i ochrana hranic. A to je podle Junckera opravdu velký problém, např. před nelegálními migranty.  

Nelíbí se mi myšlenka, že evropský způsob života se neslučuje s migrací. Přijímání lidí, kteří přicházejí zdaleka, je součástí evropského způsobu života,“ řekl Juncker.

Nad údajným rozporem mezi ochranou evropských hodnot a pomocí žadatelům o azyl upozornila i frakce evropských Zelených, do které patří i čeští Piráti.

Nespokojenost dala najevo i Evropská odborová konfederace. „Proč je v tomto portfoliu migrace? Potřebujeme chránit naši demokracii před klimatickými změnami atp., ne před migranty!“ tvrdí odboráři.

Na Junckerovu stranu se postavila také nizozemská europoslankyně Sophie in 't Veldová, která označila úvahy, že Evropané potřebují chránit před jinými kulturami, za „groteskní“ a vyzvala k jejich opuštění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…