Junior jede bomby, píše Reflex o poslanci Klausovi. Bylo by prý nejlépe, kdyby v ODS skončil

17.08.2018 16:49

Politolog Jiří Pehe vyzval ODS, aby začala řešit svůj problém. Problém jménem Václav Klaus mladší. Teď se přidal i server Reflex.cz. Klaus se prý chová jako solitér, který si názorově víc rozumí s Tomiem Okamurou než se svými liberálně-konzervativními kolegy. Možná by si Klaus mohl založit vlastní stranu.

Junior jede bomby, píše Reflex o poslanci Klausovi. Bylo by prý nejlépe, kdyby v ODS skončil
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru
reklama

Množí se hlasy, že poslanec ODS Václav Klaus mladší představuje pro svou stranu problém. Jeho vyjádření k českému angažmá v Afghánistánu ukazuje, že Klaus se názorově rozchází se svou stranou. Když se snažil lidem vyložit svůj názor na misi v Afghánistánu, nelámal si podle serveru Reflex.cz příliš hlavu s fakty. Překrucoval je prý k obrazu svému. Třeba když tvrdil, že Turecko nemá v Afghánistánu vojáky. Má.

Svým přístupem k faktům se podle serveru Klaus podobá spíše Okamurovi. Nasvědčuje tomu i to, že v nadcházejících senátních volbách Klaus podpořil kandidáta SPD Ladislava Jakla, někdejšího spolupracovníka exprezidenta Václava Klause staršího. ODS má přitom v obvodě vlastního kandidáta - Vladimíra Kratinu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Klaus je vůči ODS ve zvláštním postavení. Ve volbách získal vůbec nejvíc preferenčních hlasů, na sociálních sítích je zdaleka nejviditelnějším občanským demokratem, jeho pravidelné pondělní komentáře si každý týden přečte násobně víc lidí, než oficiální stanoviska šéfa strany Petra Fialy. Ale mezi straníky není pravě populární. Pražská ODS ho nezvolila svým místopředsedou, na letošním lednovém kongresu se ani nepokusil kandidovat do vedení," napsal server

„A tak zatímco Fiala horko těžko lepí obraz odéesky jako fiskálně konzervativní a společensky poměrně liberální strany, junior jede bomby na vlastní triko. Z EU vystoupit, i kdybychom měli zchudnout jak myši. Na mise vojáky neposílat. A Jakl - chlápek, co si myslí, že nejlíp jsme na tom civilizačně byli někdy kolem roku 1890, kdy chlapi drželi manželky na pěkně krátkém provaze - je ideální kandidát do Senátu. Teď už se několik politiků ODS ozvalo, zda Klaus mladší své další působení ve straně nechce zvážit. Divit se jim nelze," pokračoval.

Občanští demokraté by si prý dřív nebo později měli vybrat, zda budou trpět, že jejich nejvýraznější tváří je politik, který se s ODS poměrně významně názorově rozchází, nebo se s ním rozejdou. Klaus by si mohl např. založit vlastní stranu. Mohl by vybudovat třeba novou verzi Okamurovy strany, ale intelektuálně lépe vybavenou.

 „Kormidlovat vlastní novou stranu by Klaus syn jistě uvítal víc než dnešní pozici vzpurného solitéra. A Klaus otec, který se od veřejného dění bytostně nedokáže odtrhnout, by právě tak uvítal přímý spoj zpět do aktivní politiky. Mimochodem, za jak dlouho že jsou prezidentské volby?" uzavřel server otázkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

9:14 Problém pro ČT. „Čerstvá zpráva: Milion chvilek svolal demonstraci,“ hlásila Witowská. A už to jede

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov zveřejnil na svém facebookovém profilu do…