Jurečka chce návrat zelené nafty, ministři o tom budou ještě diskutovat

12.01.2014 18:44 | Zprávy

Daňové zvýhodnění nafty pro zemědělce, které skončilo na konci loňského roku, by mohlo být zachováno. Pro letošní rok budou noví ministři o takzvané zelené naftě diskutovat, mělo by se to podařit. V Otázkách Václava Moravce to řekl kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Stát zemědělcům doposud vracel 40 procent ze spotřební daně na pohonné hmoty.

Jurečka chce návrat zelené nafty, ministři o tom budou ještě diskutovat
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

"My jsme v rámci koaliční smlouvy v programové části deklarovali, že chceme umožnit návrat zelené nafty. Pro letošní rok o tom budeme diskutovat," řekl Marian Jurečka.

Dodal, že je to otázka možností státního rozpočtu. Pokud bude totiž zavedena vratka ve výši 40 procent, tak to znamená výpadek ve státním rozpočtu na příjmové straně zhruba 1,4 miliardy korun. Materiál je připraven k tomu, aby mohl být předložen na vládu. Je to připraveno i v rámci Evropské unie, dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan, čtk

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…