K imigraci musíme být nekompromisní, suverénní, sobečtí, vyzývá senátor Valenta

23. 9. 2015 16:04

Ten dnes ostře vystoupil v Senátu, když označil Evropskou unii za naprosto impotentní v řešení skutečně zásadních a strategických problémů starého kontinentu. „Proto jsem rád, že česká vláda uhájila svá dřívější prohlášení a kvóty odmítla. Pokládám za důležité však vyzvat vládu, aby v tomto postoji vytrvala a proti včerejšímu rozhodnutí postupovala i nadále absolutně nekompromisně,“ uvedl.

K imigraci musíme být nekompromisní, suverénní, sobečtí, vyzývá  senátor Valenta
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

„Česká republika musí být ve své imigrační politice suverénní, přísná, sobecká a nekompromisní. Jinak si zaděláváme na velké sociální  a možná bezpečnostní problémy,“  řekl senátním kolegům Valenta. Toho udivují výroky některých pseudohumanistů, kteří uprchlickou krizi srovnávají s obdobím let 1938, 1939 či 1968. „Vždyť jde o něco naprosto nesrovnatelného, neboť skutečný důvod migrace u současných uprchlíků je až nadmíru jasný. Jde jim pouze o ekonomické benefity, lepší sociální zázemí a pohodlnější život ve státech s rozvinutým sociálním systémem,“ upozornil senátor. 

Ivo Valenta také řekl, že bychom si měli vzít příklad třeba z Austrálie, když doporučil, aby překročení hranic bylo trestným činem. Apeloval  i na to, aby se uprchlické tábory stavěly v destinacích, odkud migranti přicházejí. Vyzval rovněž k tvrdému postoji vůči Islámskému státu. 

V rámci svého vystoupení Valenta ocitoval ze zpravodajského serveru The American Interest: „Iracionální přístup Německa a Evropské unie přinese kontinentu agónii projevující se v oblasti sociálního státu, sebezničující multikulturní politice a bezpečnosti. Evropská unie se rozdělí na východní a západní část. Mnohem více, než byla v důsledku ekonomické krize rozdělena Evropa na sever a jih. Za druhé, tato krize naprosto změní politiku ve většině západních zemí. Pokud to, co se děje v Evropě v současnosti, nebudou schopni zastavit rozumní lidé, pokusí se o  to lidé mnohem méně rozumní."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

22:07 Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

Jako každý čtvrtek i dnes prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Ba…