Podle návrhu ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) by to lidé k praktickému lékaři, zubaři, gynekologovi a do lékárny měli mít nejvýše 35 minut jízdy. Je to o deset minut méně, než ministerstvo navrhovalo původně, přesto Hegerovu představu kritizovaly odbory, rada postižených i svaz pacientů. Podle nich hrozí zhoršení dostupnosti péče.
Věcný záměr zákona o přeměně fakultních nemocnic na nemocnice univerzitní počítá s tím, že univerzitní nemocnice budou neziskové a v zákoně bude pojistka proti jejich privatizaci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem, čtk