K nám ne. K nám taky ne. K nám vůbec ne. Uprchlíci z Afghánistánu: Zavřeno všude

30.08.2021 10:57 | Zprávy
autor: AZy

Přední turecký deník Daily Sabah píše o možné migrační krizi po nástupu Tálibánu v Afghánistánu. Evropští politici se prý zoufale chtějí vyhnout dalšímu přílivu uprchlíků, který Evropa zažila v roce 2015. Turecko prý zase nechce sloužit jako skladiště uprchlíků pro EU. Máme se začít bát?

K nám ne. K nám taky ne. K nám vůbec ne. Uprchlíci z Afghánistánu: Zavřeno všude
Foto: Repro YouTube kanál africanews
Popisek: Migranti na italském ostrově Lampedusa

Po nedávném převzetí vlády Tálibánem ve válkou zmítaném Afghánistánu zpřísnily evropské země i Turecko opatření proti novému přílivu nelegálních migrantů. Zoufalé videozáběry lidí, kteří se drží letadel odlétajících z letiště v Kábulu, jen prohloubily obavy Evropy z možné uprchlické krize.

Evropští lídři, pronásledovaní migrační krizí v roce 2015, kterou živila syrská válka, se ale podle tureckého deníku zoufale chtějí vyhnout dalšímu velkému přílivu uprchlíků a migrantů z Afghánistánu. Kromě těch, kteří pomáhali západním silám ve dvoudekádové válce v zemi, je pro Afghánce, kteří zvažují útěk do Evropy, vzkaz jasný: pokud musíte odejít, jděte do sousedních zemí, ale nechoďte sem.

„Musí být naším cílem udržet většinu lidí v regionu,“ řekl tento týden rakouský ministr vnitra Karl Nehammer a zopakoval to, co říkají mnozí evropští lídři. Rakousko, patřící v EU mezi zastánce tvrdé linie, co se týká migrace, navrhlo zřizování „deportačních center“ v zemích sousedících s Afghánistánem, aby země Evropské unie mohly deportovat Afghánce, kterým byl odepřen azyl, i když nemohou být posláni zpět do své vlasti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…