K útoku v Berlíně se přihlásil Islámský stát

20. 12. 2016 22:19

Agentura Reuters oznámila, že se k pondělnímu útoku na vánoční trh v Berlíně přihlásil Islámský stát. Exministr vnitra a senátor zvolený za ČSSD by tuto informaci nepřeceňoval.

K útoku v Berlíně se přihlásil Islámský stát
Foto: hns
Popisek: Německá vlajka překrytá vlajkou IS, ilustrační koláž

K odpudivému útoku na vánoční trhy v Berlíně se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Diváky o tom s odvoláním na agenturu Reuters informovala Česká televize. Exministr vnitra a senátor za ČSSD ve vysílání uznal, že Islámský stát může za tímto útokem skutečně stát, ale také nemusí. „Já bych to nepřeceňoval,“ zaznělo z úst senátora.

Bublan připomněl, že Islámský stát se přihlásil také k útoku ve francouzském Nice. Jak útok v Nice, tak útok v Berlíně odpovídal tomu, co Islámský stát hlásá, když nabádá své stoupence, aby využil jakýchkoliv prostředků k tomu, aby v Evropě zemřelo co nejvíc lidí. Útočníkem mohl být také jedinec, který nemá s Islámským státem nic společného, ale inspiroval se jeho ideologií. Kdyby se nakonec ukázalo, že Islámský stát za útokem nestál, podle Bublana by to mohlo v očích sympatizantů tyto teroristy poškodit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …