K vyloučení Nagyové nás donutil Bohuslav Svoboda, šokuje ODSák Vodrážka

14.11.2013 11:23

Místní sdružení ODS v Praze-Zličíně vyloučilo Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Proti tomu se ostře ohradil její manžel a expředseda ODS Petr Nečas, který naznačil, že by to mohlo vést k jeho odchodu z ODS. Člen oblastní rady ODS Praha 13 David Vodrážka ParlamentnímListům.cz řekl, že k vyloučení Nagyové bylo místní sdružení prakticky donuceno vedením pražské ODS s Bohuslavem Svobodou v čele.

K vyloučení Nagyové nás donutil Bohuslav Svoboda, šokuje ODSák Vodrážka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

„Vyloučení Jany Nečasové jsme dostali za úkol od Regionální rady ODS Praha pod vedením Bohuslava Svobody. Pokud bychom tak neučinili, hrozilo, že by nám bylo zrušeno oblastní sdružení ODS Praha 13. Neměli jsme tedy ani jinou možnost,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Vodrážka.

Předseda pražské ODS a poslanec Bohuslav Svoboda se ale proti Vodrážkově vyjádření ohradil. „Je to samozřejmě nesmysl. V záležitosti paní Nagyové přijala regionální rada jediné usnesení, a to 9. srpna 2013. V něm se říká, že bereme na vědomí výzvu oblastního sdružení Praha 13 ohledně pozastavení členství či ukončení členství v ODS Janě Nagyové. S tím, že pokud by si nepřevzala tuto výzvu, bude pražská regionální rada navrhovat Výkonné radě ODS zrušení členství paní Nagyové. Od té doby jsme o té věci nejednali. Ani s panem Vodrážkou, ani se zástupci místního sdružení, kde je paní Nagyová,“ řekl ParlamentnímListům.cz.

„To prohlášení pana Vodrážky považuji za snahu ovlivnit a zkomplikovat situaci těsně před regionálním sněmem pražské ODS, který má být 21. listopadu. V žádném případě regionální rada nepřijímala žádné stanovisko o tom, že by zrušila Prahu 13. Vzali jsme jen na vědomí informaci, že Praha 13 vyzvala paní Nagyovou, aby se s nimi spojila a jednala s nimi o pozastavení svého členství. To je vše,“ dodal Svoboda. 

Fotogalerie: - Nečas u výslechu

Expremiér Petr Nečas dorazil ve čtvrtek ráno k výs...
Nečas odpovídal na dotazy novinářů
Samotný výslech trval jen krátce. Nečas odmítl vyp...
Podle Nečase jde o politický proces. Zpravodajci, ...
Nečas také uvedl, že je připraven spolupracovat s ...
Expremiér odmítl vypovídat i kvůli tomu, že mezi o...

Rušení oblastí

Již v minulosti byly na podnět pražské regionální rady zrušeny oblastní sdružení ODS Praha 4 a OS Praha 13.

Petr Nečas označil svou manželku za nevinnou oběť politického procesu, bude proto chtít, aby se k jejímu vyloučení vyjádřily orgány ODS na oblastní, případně i celostátní úrovni: „Byl bych nerad, kdyby to mělo znamenat počátek mého dramatického rozcházení se s ODS.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…