K výročí bude koncert proti totalitě. Zazní například kvartet Památce Jana Zajíce

17.11.2018 6:46

Skladby autorů, kteří žili v totalitních režimech nebo byli vystaveni různým formám bezpráví, uvede k dnešnímu Dni boje za svobodu a demokracii Koncert proti totalitě. Konat se bude večer v Sále Martinů na pražské HAMU a zazní na něm například díla Witolda Lutoslawského, Bohuslava Martinů a Ervina Schulhoffa.

K výročí bude koncert proti totalitě. Zazní například kvartet Památce Jana Zajíce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podvečerní Praha o svátku 17.listopadu
reklama

Diváci uslyší také kvartet s názvem Památce Jana Zajíce od současného skladatele Pavla Zemka Nováka a epos Herakleitos od Zdeňka Šestáka, který se při jeho komponování inspiroval přednáškami filozofa Jana Patočky. Na koncertě zahrají klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Michal Kaňka, houslistka Ludmila Pavlová spolu s Annou Miernikovou z Polska, Bencem Szepesim z Maďarska a s dalšími interprety.

Koncert současně doprovodí výstava, která přibližuje boj studentů za svobodu a demokracii od února 1948 po události roku 1989. Vstup na ni i na koncert je zdarma.

Koncert proti totalitě je jednou z řady hudebních akcí, které se dnes při příležitosti 17. listopadu uskuteční. Hudební vystoupení budou součástí programu před Hlávkovou kolejí, na Národní třídě nebo v Paláci Akropolis. Největší bude Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primář, na kterého chtěli poslat policii: Chtít odškodnit kvůli covidu? Neuvěřitelné. Nemorální seniorské autobusy, zabijácké vouchery

19:52 Primář, na kterého chtěli poslat policii: Chtít odškodnit kvůli covidu? Neuvěřitelné. Nemorální seniorské autobusy, zabijácké vouchery

Na ústeckého primáře Pavla Dlouhého už bylo připraveno trestní oznámení za slova, že vypravit se v 8…