Kabinet projednával otázku vzniku tajemníka pro EU. Opět bez TOP 09

25.08.2011 20:04 | Zprávy
autor: qot

Vláda ve středu projednávala otázku vzniku funkce státního tajemníka pro Evropskou unii, zjistila ČTK. Téma přitom před několika měsíci skončilo u ledu, neboť vznik zvláštního tajemníka pro evropské záležitosti odmítal ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Ministři jeho strany nyní už po druhé nepřišli kvůli kauze úředníka ministerstva školství Ladislava Bátory na jednání vlády, poslali místo sebe náměstky, kteří však nemohou hlasovat.

Kabinet projednával otázku vzniku tajemníka pro EU. Opět bez TOP 09
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jmenování vlády premiéra Nečase

Vznik nové pozice státního tajemníka, který by měl na starosti koordinaci evropské problematiky, byl diskutován na konci loňského roku po vzniku nynější koaliční vlády. Podle Nečase zřízení takové funkce plyne z uzavřené koaliční smlouvy. Premiér také zdůrazňoval že potřebuje mít aparát, který bude koordinovat evropská témata pro vyjednávání s Bruselem, z nichž mnoho je ekonomických.


TOP 09: Je to jen zástěrka pro vznik dalšího ministerstva

Šéf diplomacie a předseda TOP 09 to však odmítal a zdůrazňoval, že by tak "zadními dvířky" mohlo vzniknout nové ministerstvo pro evropské záležitosti. Dnes Schwarzenberg, který je do konce týdne na dovolené, na informace reagovat nechtěl. Vzkázal, že k věci se vyjádří až po svém návratu.

Vznik pozice státního tajemníka pro EU byl ve středečním jednání vlády podle informací ČTK skryt pod nenápadně znějícím názvem "Návrh změny jednacího řádu vlády", který předkládal premiér Petr Nečas (ODS). Projednávání bodu bylo podle výsledků jednání vlády uveřejněných na internetu přerušeno na týden.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …