Kalousek: Ať Zeman jede do Řeporyjí. Novotný ho sveze na multikáře

25.01.2023 12:07 | Ze sítí

Miroslav Kalousek se rozhodl popsat, jaký rozdíl je mezi šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem (ANO) a občanským kandidátem na prezidenta Petrem Pavlem. Na rozloučenou poslal vzkaz také prezidentovi Miloši Zemanovi.

Kalousek: Ať Zeman jede do Řeporyjí. Novotný ho sveze na multikáře
Foto: Hana Brožková
Popisek: Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek se na Twitteru rozhodl popsat základní rozdíl mezi prezidentským kandidátem hnutí ANO Andrejem Babišem a občanským prezidentským kandidátem Petrem Pavlem, generálem ve výslužbě.

„Důležité kritérium při volbě prezidenta je jeho vztah k extrémním postojům. Babiš se na ně obrací a snaží se radikalizovat, Pavel extrémy tlumí. Prezident republiky by se měl snažit extrémní proudy minimalizovat a držet tak společnost co nejvíc pohromadě,“ napsal Kalousek.

Miroslav Kalousek promlouvá

Pokud jde o extremistické strany, Kalousek zaznamenal výrok bývalého poslance KSČM Jiřího Dolejše, který v rozhovoru na serveru iDNES.cz konstatoval, že KSČM má ještě tak rok na to, aby ukázala, že stojí na jiných základech, než komunistická strana fungující před rokem 1989. Že je to moderní levicová strana, která umí pracovat i s ekologickými tématy a je pokroková.

„Pokud KSČM má být levicová strana, tak musí být solidární, sociální spravedlnost pro ni musí být naprosto zásadní a emancipační - musí rozšiřovat lidská práva. Ale jde také o ekologická práva. Tady je volné pole a jedině pokroková strana se k tomu může postavit se ctí,“ uvedl Dolejš v rozhovoru.

Miroslav Kalousek promlouvá

Nakonec poslal Kalousek vzkaz i končícímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Doporučil mu, aby uspořádal prezidentský výjezd ještě ke starostovi pražských Řeporyjí Pavlovi Novotnému (ODS). „Pavel Novotný by ho jistě svezl na multikáře,“ poznamenal Kalousek v reakci na Zemanovu cestu po Náchodě ve speciálním vozítku.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

Udělal jste z ČR snadný cíl pro Putina

Když by došlo na válku, nemyslíte, že teď hrozí, že námnaši spojenci nepomůžou, když vy nechcete pomoc jim? Nemáte dojem, že jste nás tím dost ohrozil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Diskuse obsahuje 62 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

21:37 Poslední prezidentská debata: Zase válka, neudržel se Babiš po dotazu od Šídla

Poslední předvolební prezidentskou debatu na Nově moderoval Reynolds Koranteng, stejně jako před prv…