Kalousek: Havlovo letiště bude za 15 milionů. Hrdě říkám: Jsme připraveni

13.01.2012 6:26 | Zprávy
autor: čtk, nep

Přejmenování Letiště Praha na Letiště Václava Havla bude stát deset až patnáct milionů korun. Dnešním Hospodářským novinám (HN) to řekl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). S nápadem přejmenovat pražské letiště přišel režisér Fero Fenič. Jeho iniciativu podpořilo podpisy již více než 80.000 lidí. Vláda zatím debatu o přejmenování letiště odložila na jaro. Chce dál postupovat se souhlasem rodiny exprezidenta.

Kalousek: Havlovo letiště bude za 15 milionů. Hrdě říkám: Jsme připraveni
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v České televizi

"Bude-li si to většina politické reprezentace a větší část společnosti přát, mohu hrdě říci, že jsme, jako majoritní akcionář, připraveni. Známe náklady, jsme připraveni technicky," řekl deníku Kalousek. Odkaz Václava Havla podle něj nestojí a nepadá s tím, jak se bude jmenovat letiště. "Jsem ale přesvědčen, že kdybyste se zeptali Václava Havla, řekl by vám, že je mu to jedno," řekl dnešním HN ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…