Kalousek: Jsme v p…li

01.05.2024 7:35 | Monitoring

Bývalý ministr financí a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociální síti ostře pustil do mladé členky ODS Elišky Hromířové pro její nedávně vystoupení na kongresu ODS. Její vědomosti podle něj ilustrují, v jaké jsme „p*deli“. Se zlou se ale potázal, úder mu vrátila místopředsedkyně ODS Eva Decroix.

Kalousek: Jsme v p…li
Foto: Screen: YouTube
Popisek: Miroslav Kalousek

„Abyste pochopili, v jaké jsme p…li, dovoluji si Vám zprostředkovat projev političky ODS na jejich volebním kongresu. Ta dáma netuší, že zdravotní pojišťovny nejsou státní, netuší vůbec nic. Přesto jí kongres tleská. Báseň nakonec trumfla i vojína Jasánka,“ napsal Kalousek ironicky k vystoupení mladé političky Elišky Hromířovvé v rámci politické debaty na dubnovém 31. kongresu ODS.

Hromířové se následně zastala její stranická kolegyně Eva Decroix, podle které se Kalousek zachoval pod svou úroveň. „Takový politický kmet si bude veřejně honit body na mladé holčině, co našla odvahu a vystoupila na kongresu? Není to pod vaši úroveň? Střílejte do aktivních politiků a našich politik. A ať už řekla cokoliv, zaslouží si náš respekt, neb narozdíl od jiných jen nemarchuje za klávesnicí. Projevy na kongresu nikomu necenzurujeme a komukoliv, kdo je ochoten se zapojit do demokratické diskuse, zatleskám vždy ráda. Čekám, že se připojíte,“ vzkázala poslankyně z ODS.

Ze strany Kalouska přišla další posměšná reakce: „Odpusťte, prosím. Já jsem se starosvětsky domníval, že delegáti kongresu prezentují názory té části členské základny, která je tam delegovala. Že takhle ty delegace vznikají. Pokud tomu tak není, pak se omlouvám,“ odepsal Evě Decroix. Ta následně poznamenala, že Kalouska učit politiku nebude.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

"Přesto jí kongres tleská. Báseň nakonec trumfla i vojína Jasánka,“ , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesafec , 01.05.2024 11:46:35
napsal Kalousek ironicky k vystoupení mladé političky Elišky Hromířové v rámci politické debaty na dubnovém 31. kongresu ODS." xxxx Projev mladé svazačky z ODS jsem si na internetu našel a poslechl. Vystoupení mi připomnělo školní léta na 1. stupni ZDŠ, kdy jsme se vždy jednou za čas celá škola sešli povinně ve školní jídelně nebo tělocvičně a poslouchali revoluční verše přednášené našimi nejuvědomělejšími spolužáky. Ta ODS to, ale dopracovala. To by mne zajímalo, co by asi na tento projev řekl Václav Klaus. Současný předseda předsedovič je asi spokojen.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Šok v Rumunsku. Simion donucen k samocenzuře? Jen den před volbami

19:31 Šok v Rumunsku. Simion donucen k samocenzuře? Jen den před volbami

V Rumunsku proběhne druhé kolo prezidentských voleb, které může vyhrát konzervativní kandidát George…