Kalousek: Kdo ustoupí Zemanovi jednou, ustoupí vždy. On slabostí pohrdá

18.11.2021 12:21 | Ze sítí

Prezident Miloš Zeman dal najevo, že jednoho z ministrů v budoucí vládě Petra Fialy odmítne jmenovat. Předseda lidovců Marian Jurečka bleskově do Ústřední vojenské nemocnice vzkázal, že prezident nemá právo nejmenovat ministra. Miroslav Kalousek to vidí stejně. Zkušený politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) přidal varování.

Kalousek: Kdo ustoupí Zemanovi jednou, ustoupí vždy. On slabostí pohrdá
Foto: Hana Brožková
Popisek: Miroslav Kalousek

Miloš Zeman stále pobývající v Ústřední vojenské nemocnici oznámil, že jednoho ministra budoucí vlády Petra Fialy (ODS) nebude chtít jmenovat. Fiala dal najevo, že dá prezidentovi možnost promluvit si s každým kandidátem, ale na jejich nominacích nehodlá nic měnit.

Marian Jurečka v rozhovoru pro Deník N připomněl, že podle Ústavy ČR prezident nemůže vetovat ministra navrženého premiérem.

„Nepředpokládám, že bychom se dostali do situace, kdy by pan prezident odmítl jmenovat na návrh budoucího pana premiéra někoho z ministrů. Ústava mu ostatně ani takovou pravomoc nedává. Neviděl bych jako zásadní problém, jestli bude pan prezident prezentovat své názory nebo výhrady. To známe již z minulosti,“ podotkl Jurečka.

Miroslav Kalousek na sociální síti Twitter poznamenal, že prezidentu Zemanovi není radno ustupovat, protože u toho, kdo ustoupí jednou, bude Zeman očekávat, že ustoupí znovu a znovu a znovu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Pravidlo č. 1 při vyjednávání se Zemanem: 'Ustoupíš-li jeho zvůli jednou, budeš ustupovat pořád.' Zeman bude vždycky chtít víc moci, než na kterou má nárok a rozumí pouze síle. Slabostí pohrdá. I kdyby byla vydávána za slušnost."

Miroslav Kalousek promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…